Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ 10 років школі джур

10 років школі джур

Мелітопольська школа джур, яка працює на базі 9-й гімназії, відзначила свій 10-річний ювілей. Свято пройшло напередодні Дня захисника України та Дня українського козацтва. Програма урочистостей була насиченою: діти співали патріотичні пісні, смакували святковий торт, а нові джури пройшли посвячення у козачата


Мелітополь може по праву пишатися патріотичним вихованням підростаючого покоління. У нашому місті вже десять років на базі 9-й гімназії успішно працює школа джур, де хлопчики й дівчатка вивчають історію українських козаків, їхні звичаї та культуру. Тут є музей козацтва з цікавими експонатами. За десять років випускниками школи джур стали сотні справжніх патріотів своєї країни.

Зараз в школі джур навчаються більше ста юних козачат. Вони кажуть, що мріють стати гідними нащадками славного роду запорізьких козаків. Школярі під час навчання дізнаються багато нового про побут і традиції предків, зміцнюють свій моральний дух і фізичну форму, ходять в походи, беруть участь в змаганнях.

Вже стало доброю традицією в школі джур в день Українського козацтва приймати до своїх лав нових козачат. Цього року напередодні свята джурами стали 18 школярів. Усі вони присягли на вірність Батьківщині. На святі було багато гостей: козаки, священнослужителі, педагоги, військові. Школярі читали вірші та співали пісні.

На святі почесними грамотами були нагороджені педагоги школи джур і всі ті, хто є добрими наставниками юних козачат.