Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Депутат знайомився з проблемами сільської громади

Депутат знайомився з проблемами сільської громади

Депутати Запорізької обласної ради від Опоблоку продовжують практику виїзних прийомів, під час яких вони спілкуються з виборцями, дізнаються про їхні проблеми, надають матеріальну допомогу, тощо. Депутат Олег Буряк відвідав село Семенівка. Але спілкувався він цього разу не з мешканцями села, а з представниками сільської ради, управлінцями, які щоденно стикаються з проблемами пересічних громадян, але на своєму рівні не можуть їх вирішити

 

Формат зустрічі, коли депутат спілкувався не з мешканцями села, а з керівним складом сільської ради, був застосований вперше. Депутат Запорізької обласної ради від Опоблоку Олег Буряк поспілкувався з головою сільради Андрієм Єрмоленком та керівниками управлінь та відділів. Вони окреслили йому коло важливих питань, які на своєму рівні вирішити не можуть. Перше з них – екологічне. У селі Обільному працює завод з виготовлення автозапчастин. Андрій Єрмоленко скаржиться на шкідливі викиди у атмосферу. Поруч з підприємством розташована 56 бригада ВСУ та житлові будинки. З керівництвом заводу сільрада спільної мови не знаходить. При цьому, жодних порушень не помічають і різні перевіряючи організації. Адже коли вони приїжджають, викидів немає.

Олег Буряк пообіцяв зустрітися з керівництвом підприємства і особисто з’ясувати ситуацію. Інші два питання були пов’язані з роботою податкової. Сільська рада Семенівки не може отримати з податкової перелік підприємств та орендарів, які працюють на території і сплачують податки. Податкова посилається на те, що це закрита інформація. Ще одна проблема пов’язана з недоотриманням сільським бюджетом коштів акцизного збору з продажу алкоголю в сільських магазинах. Бюджет недолічується близько 500 тисяч гривень. Сільські управлінці пов’язують це з корупцією серед контролерів, які не накладають відповідні штрафи. Є на селі і проблеми зі встановленням та сплатою податку на нерухомість.

Звернулися семенівці до Олега Буряка також з пропозицією посприяти у вирішенні питання з передачею на баланс обласної служби автомобільних доріг ділянки дороги, що веде з Мелітополя до Семенівки. Земля цій службі вже давно належить, але на свій баланс облавтодор цю дорогу не бере. Олег Буряк запропонував два шляхи вирішення цього питання: сільрада робить спробу вирішити це через суд, а він – через обласну сесію.

Крім цього, мешканців Семенівки також турбує питання стану лісосмуг та посадок, які знищуються шаленими темпами. Дільничний наголосив на тому, що, незважаючи на безліч оголошень про продаж дров, які нарубані найвірогідніше у наших посадках, жоден з порушників так і не притягнутий до відповідальності. Отже, відсутність контролю та покарання – це основна причина того, що лісосмуги зникають. У Семенівці знайшли вихід з цієї ситуації: співробітники комунального підприємства власноруч випилюють дерева з товстими стовбурами, які представляють цінність для лісорубів, і безкоштовно роздають дрова тим, хто бажає. На місці спиляного дерева залишається пень, з якого за декілька років виростуть молоді гілки. Таким чином і дерева офіційно пиляються, і посадки зберігаються на майбутнє.