Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Медреформа зі знаком «мінус»

Медреформа зі знаком «мінус»

На останній сесії міської ради депутати своїм рішенням припинили існування двох юридичних осіб – дитячої лікарні та лікарні №2 і затвердили статут нової комунальної установи «Територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги»». Нове об’єднання створене у нашому госпітальному окрузі, до складу якого увійшли 5 територіальних одиниць і три об’єднані громади. Ініціатори цього нововведення наголошують на тому, що об’єднали лише адміністративно-господарчі, фінансові та інші допоміжні служби. Про скорочення людей, наразі, не йдеться. Проте депутати від Опозиційного блоку впевнені у зворотньому

 

Комунальна установа «Територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги»», за словами начальника відділу охорони здоров’я Ігоря Маслова, передбачає функціонування чотирьох відокремлених підрозділів, які будуть здійснювати лікувально-профілактичну, консультаційну та діагностичну діяльність. Вони залишаються у тих же будівлях, де і існують зараз. Склад працівників, за словами Маслова, також мінятися не буде.

Ігор Маслов (начальник відділу охорони здоров’я): «Дане рішення передбачає реорганізацію другої лікарні, на її базі створюється два відокремлених структурних підрозділи – це інфекційне (доросле та дитяче), а також міська лікарня №2, вона так і називається, терапевтичного профілю, яка знаходиться у новому корпусі».

За першою міською лікарнею залишаються усі існуючі лікувальні функції, до неї, тобто до управлінської діяльності, доєднається і дитяча лікарня. Ігор Маслов ще раз наголосив, що йдеться лише про оптимізацію діяльності допоміжних служб.

Галина Данильченко (депутат міської ради (Опозиційний блок)): «У медицину треба вкладати кошти, підтримувати її, а не економити. Це не реформа, коли ми кажемо, що ми зекономили. Неможна на медицині економити».

Потужність міських лікарень розрахована на обслуговування 152 тисячі людей (це з урахуванням 4 тисяч переселенців зараз), плюс послуги надаються мешканцям Мелітопольского, Приазовскього та Якимівського районів. Створений госпітальний округ – це близько 300 тисяч людей. У депутатів від Опозиційного блоку виникли запитання щодо скорочення штату, керівника новоствореної установи та того, наскільки обґрунтованою є економія бюджетних коштів.

Юрій Онищук (депутат міської ради (Опозиційний блок)): «Скільки людей буде скорочено? Ми не знаємо. Ми також не знаємо якщо збільшиться до 290 тисяч обслуговування – підуть вони до нас чи ні. – Яка пропозиція? - Потерпіти».

Микола Карандаш (депутат міської ради (Опозиційний блок)): «На сьогоднішній день медична реформа і у місті, і в країні, згубна... На що повинна працювати влада? Над створенням робочих місць. Наприкінці року, в жовтні, було скорочено 100 ліжок, минулого засідання виконкому у цій залі ви скоротили 78 ставок в медицині, 38 – у освіті. І ви розповідаєте про те, що ми здобули. 6-58 »

Обранці висловили сумніви у своєчасності ухваленого рішення та об’єднання лікувальних закладів. І на це є вагомі причини ті відсутність відповідей на низку важливих питань.

Микола Карандаш (депутат міської ради (Опозиційний блок)): «Ви розповідаєте, що реформа дасть економію у три мільйони. Гаразд. Ви звільнюєте людей, спитайте в них де вони до 35 років стажу працювати будуть».

 Медичні працівники намагалися запевнити присутніх у тому, що від реформи усі тільки виграють. Проте і скорочення фінансування, і інші важливі чинники, ймовірніше, можуть свідчити про протилежне. Рішення таки ухвалили, яким буде його реалізація покаже час. Адже зараз у Мелітополі були приклади невдалого медичного реформування.