Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Найсильніший чех встановив у Мелітополі світовий рекорд

Найсильніший чех встановив у Мелітополі світовий рекорд

Мелітополь стає столицею проведення спортивних турнірів та чемпіонатів на тільки Всеукраїнського масштабу, а й світового. 2-го грудня в Мелітополі проходив чемпіонат світу з богатирської тяги. В змаганнях, які організувала міжнародна організація «Алтімит Стронгмен» разом з Федерацією силового екстриму України в Мелітополі, взяли участь вісім спортсменів вагою до ста п’ятдесяти кілограмів з Грузії, Чехії, України, Норвегії і Канади

 

Перед початком змагань президент Федерації силового екстриму України Валерій Газаєв вручив сертифікати про встановлення рекордів України в окремих вправах найсильнішим українцям -  Костянтину Ільїну з Чернівців, Валентину Бурмістрову з Запоріжжя, Олександру Скрипченку з Мелітополя, Віталію Герасимову з Дніпра, Олегу Пилипяку зі Львова і Олександру Дубовому з Луганської області. У світовому чемпіонаті, що проводився у Мелітополі, також повинні були брати участь атлети з Ірану та Латвії. Але іранській команді не вдалося отримати візу, а латвієць, що раніше отримав травму, вимушений був залишитися вдома. Отже, першим етапом змагань став кваліфікаційний тур. Спортсменам треба було здолати штангу вагою 300 кілограмів. Канадієць Джеймс Макгрегор і норвежець Кристер Баккен Ларсен вагу не здолали і зійшли з дистанції. Грузин Георгій Метивишвілі потягнув спину і також вибув з боротьби.

У тих атлетів, що пройшли кваліфікацію, було по три підходи з підвищенням ваги : до 350 кг "крок" складав 10 кілограмів, а після 350 кілограмів вагу можна було підвищувати на 5. Канадійця Тіма Сахара в русі до перемоги зупинила вага у 310 кілограмів. На цьому ж показнику зупинився і Андрій Ананьев з України. Піднята штанга з вагою в 320 кілограмів принесла бронзу Полу Бінету з Канади. Норвежець Свейн Ерік Хаугленд після успіху з вагою у 340 кілограмів замовив собі ще 10 згори, але побачивши результати суперників, зупинився, ставши срібним призером світового чемпіонату. А ось чех Іджи Кадлчик не пошкодував сил. Після підняття триста шістдесяи кілограмів, він заявив вагу у 380, а потім додав до ваги ще два кілограми аби стати абсолютним рекордсменом світу з багатирської тяги, перевершивши усі наявні офіційні та неофіційні національні рекорди. За підтримки глядачів спортсмену вдалося встановити новий світовий рекорд.

За словами Валерія Газаєва, передбачалося, що саме в Мелітополі екс-рекордсмен світу Маріс Розенталс з Латвії дасть бій діючому рекордсменові світу, чемпіонові Європи з Чехії Іджи Кадлчику, рекорд якого у багатирській тязі  складає 375 кілограмів. Але латвієць не зміг потрапити до України через отриману травму.