Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ В Україні діє новий закон про відходи

В Україні діє новий закон про відходи

Новий рік приніс українцям цілу низку змін, що були внесені до законодавчих актів. Згідно з цими документами, життя мешканців країни дещо ускладнилося. Отже, 1-го січня 2018-го року громадян України на рівні Закону зобов’язали сортувати усі побутові відходи за їхніми видами, тобто, відтепер окремо треба виносити папір, скло і полімерні матеріали. Чи готові мелітопольці до виконання умов Закону, дивіться у сюжеті

 

За даними експертів, сьома частина терарії України завалена сміттям. Тільки офіційні сміттєзвалища займають 43 тисячі квадратних кілометрів, що дорівнює площі Данії. Кожен українець до цієї кількості щодня додає мінімум 1 кілограм. Якщо порахувати, то за рік на кожну людину припадає від 20 до 70-ти кілограмів сміття. У багатьох країнах світу на сортуванні відходів дуже добре заробляють. Так, здавши приблизно 100 кілограмів макулатури, можна отримати зараз 260 гривень. 1 пластикова пляшка важить 15 грамів, для кілограма слід назбирати майже 70,а це - 5 гривень. При чому, переробник за тонну пляшок повинен заплатити 15 тисяч гривен. Звичні нам сміттєві контейнери з нового року не набули нового вигляду, немає і додаткових ємностей для паперу або скла. Приймаючи на державному рівні подібні закони ми знову вимушені казати про те, що контроль за їхнім виконанням відсутній. Що ж до мешканців міста, то деякі з них підтримують такі нововведення, інші ж вважають, що цей намір влади знову залишиться в теорії, адже контролю за розподілом сміття немає, та й люди наші не навчені сортувати побутове сміття.  

Найцікавіше те, що ні цей, ніякий інший існуючий закон не описує переліку і послідовності операцій із сміттям. У Україні так і не прийняли відповідні регламентні документи з сортування, хоча в Раді за останні чотири роки було зареєстровано близько двох десятків профільних пропозицій. Тобто, закон про те, що сміття сортувати потрібно – є, а як саме це робити на практиці, ніхто поки що не знає. Між тим за порушення норм закону передбачені штрафи для населення у розмірі від трьохсот сорока до тисячі трьохсот шістдесяти гривень, а для юридичних осіб - від вісімсот п’ятдесяти до тисячі семисот гривень.