Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Санаторна школа-інтернат: бути чи не бути?

Санаторна школа-інтернат: бути чи не бути?

Батьки учнів Мелітопольської санаторної школи-інтернату невдоволені реформами у сфері освіти. Так, у рамках реформування, вже з наступного навчального року школа-інтернат повинна змінити статус – стати гімназією або ліцеєм, а це означає, що у закладі не може бути початкової ланки. Батьки ж прагнуть зберегти і інтернатний тип школи, і її санаторний напрямок

 

Санаторна школа-інтернат, колишній інтернат №1, знаходиться на Червоній Гірці. У цьому навчальному закладі діти не тільки отримують середню освіту, а ще й оздоровлюються. Його спеціалізація – лікування сколіозу 1-2-го ступеню.  Школа-інтернат підпорядкована Запорізькій обласній раді, а отже й фінансується з обласного бюджету. Як повідомила виконуюча обов’язки директора Ганна Торбаніст, утримання закладу обходиться у 12,5 млн гривень на рік. Розрахована санаторна школа-інтернат на 400 місць, але зараз у ній навчаються 135 дітей, 80 з них мають діагноз сколіоз. За статутом, оскільки заклад фінансується з обласного бюджету, у ньому повинні навчатися 70% сільських дітей з районів області, та 30% - мелітопольських, але фактично тут перебувають майже 90% дітей з Мелітополя, причому переважно мешканці району Червона Гірка. На батьківських зборах, на яких окрім батьків були присутні і депутати Запорізької обласної ради Олег Буряк та Євген Дем’яненко,  директор закладу пояснила, які зміни очікуються у сфері освіти та конкретно у санаторній школі-інтернаті.

 Ганна Торбаніст (в.о. директора Мелітопольської санаторної школи-інтернату): «Ми станемо ліцеєм для сільської молоді. Скоро буде будуть окремо початкові школи, окремо гімназії та ліцеї, це реформа до 2027-го року».

 Які точно зміни очікують санаторну школу-інтернат, поки не ясно, але ймовірно, у ній не буде початкової ланки, і вже є розпорядження не набирати перший клас на наступний навчальний рік. Не зважаючи на запевнення керівництва обласного департаменту освіти про те, що усі, хто зараз вчиться у школі-інтернаті, продовжать тут навчання як мінімум до 5-го класу, батьки побоюються, що їхніх дітей попросять на вихід.

 Мама «Усі хочуть лишити 1 ступінь, бо школи переповнені, нам нікуди прилаштувати своїх дітей».

Депутат обласної ради Олег Буряк  і його колега Євген Дем’яненко висловили готовність підтримати позицію батьків та зберегти начальний заклад. Олег Буряк ініціював проведення робочої наради для вироблення стратегії. Депутат, адміністрація школи-інтернату та активісти батьківського комітету зібралися наступного дня. Вони визначили низку вимог до обласної ради з урахуванням змін у законодавстві про освіту, у тому числі кілька змін до статуту школи-інтернату, щоб максимально зберегти заклад у нинішньому вигляді.

 Олег Буряк (депутат Запорізької обласної ради (Опозиційний блок): «наша позиція – зберегти цей навчальний заклад. І ми докладемо зусиль, щоб це зробити».

 Олег Буряк зазначив, що ініціюватиме розгляд питання щодо збереження цього начального закладу  на одній з найближчих сесій обласної ради.