Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Де вчитимуться першокласники з Червоної Гірки?

Де вчитимуться першокласники з Червоної Гірки?

Реформа системи освіти, яка проходить в Україні, викликає невдоволення певної частини населення. Приміром, у Мелітополі, у районі Червоної Гірки батьки майбутніх першокласників, які планували з 1-го вересня віддати своїх дітей на навчання до санаторної школи-інтернату, змушені шукати інші навчальні заклади. Чому так відбувається і який вихід із ситуації – ці питання обговорювалися 5-го лютого на батьківських зборах у інтернаті

 

Для того, щоб роз’яснити батькам усі тонкощі реформи системи освіти, на батьківські збори до санаторної школи-інтернату були  запрошені директор департаменту освіти Запорізької облдержадміністрації Тетяна Озерова, заступник мера Мелітополя  Світлана Бойко та депутати Запорізької обласної ради Олег Буряк та Володимир Кюрчев. Тетяна Озерова зазначила, що зараз у Запорізькій області працюють 29 інтернатів, 5 з них – мають санаторний напрямок. Але згідно з новим законом  про освіту, усі подібні заклади у нинішньому вигляді існувати вже не можуть. Натомість в Україні будуть ліцеї, гімназії, спеціалізовані школи та окремо - початкова ланка. Мелітопольській санаторній школі-інтернату пропонують стати спеціалізованим ліцеєм, у складі якого буде гімназія. Заклад буде на балансі облради, з фінансуванням 14 мільйонів гривень на рік.
Тетяна Озерова (директор Департаменту освіти  Запорізької облдержадміністрації): «Ми пропонуємо вам змінити тип навчального закладу. У вас буде спеціалізований ліцей, у складі якого гімназія. 5-9 класи – це гімназія, а старша ланка – це ліцей. Так буде по всій Україні і окремо повинна бути початкова ланка».
Початкової ланки спеціалізований ліцей не передбачає, але учні 2,3 і 4-го класів матимуть змогу довчитися до 5-го класу, зазначила Тетяна Озерова. А ось перший клас уже з цього року набирати не будуть.
Тетяна Озерова (директор Департаменту освіти  Запорізької облдержадміністрації): «Інтернат – не місце для початкової школи, діти повинні бути вдома. Не зможемо перший клас набирати».
Звістка про те, що у нинішній санаторній школі-інтернаті не буде першого класу найбільше обурила батьків. Район Червоної Гірки – віддалений та розгалужений, а до найближчої загальноосвітньої школи №4 дуже далеко, а до окремої початкової – ще далі.  
Женщина: «На Червоній Гірці 9 тисяч мешканців, багато молоді. Де буде у нас наближена початкова школа? 4-та школа вже переповнена»
Світлана Бойко (заступник міського голови Мелітополя): «Будемо створювати нову школу, є закон. Ви розумієте?»
У тому, що на Червоній Гірці збудують нову початкову школу батьки засумнівалися, а от 4-та, за їх словами, вже переповнена. Вихід запропонував депутат облради Олег Буряк.
Олег Буряк (депутат Запорізької обласної ради (Опозиційний блок): «Треба всім йти у 4-ту школу реєструватися. Коли там буде дуже велика черга, директор завернеться до мера, а мер до нас, депутатів облради, і тоді можливо, треба буде місту взяти у оренду кілька приміщень. За все буде сплачувати облрада, а місто за кілька кімнат».

Тож, поки батьки майбутніх першокласників будуть реєструвати дітей у четвертій школі, і якщо, школа не зможе прийняти усіх,  то можливо, кілька перших класів будуть відкриті на території нинішнього інтернату.