Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ «Гідромаш» на межі зникнення?

«Гідромаш» на межі зникнення?

Робітники єдиного в місті державного заводу «Гідромаш» сьогодні вийшли на страйк. Терпець людей, які декілька місяців не отримують зарплатню, увірвався. Але не тільки борги, а й подальша доля підприємства хвилює колектив. За останні рік-півтора на «Гідромаші» змінилися декілька керівників, коже з яких мав ввирішувати проблеми, створені попередником. Сьогодні із заводчанами намагався домовитися Олег Бойко - перший заступник чергового директора, а ось від міської влади нікого не було. Про підвищені тони заводського діалогу – далі в сюжеті

 

Завод «Гідромаш» лихоманить вже не перший рік. Люди скаржаться на те, початок кінця був покладений ще за часи керівництва Олександра Шабанова, коли підприємство почало божевільними темпами накопичувати борги перед своїми працівниками. Керівництво пояснювало простій виробництва тим, що попит на продукцію «Гідромашу» майже зник. При цьому приватне підприємство родини Шабанових, яке працювало у тому ж сегменті ринку, що й державний завод, паралельно процвітало. Врешті-решт люди домоглися зміни директора: старий керівник сів на лаву підсудних, а новий - Андрій Нефьодов - так нічого й не зробив, щоб вирішити ситуацію із заборгованості. Зараз вона складає декілька мільйонів гривень. Більш того, працівники заводу впевнені, що їхнє підприємство хочуть просто розпродати по частинах. Начебто, такі спроби вже були минулого тижня, але люди перешкодили у цьому непроханим гостям із Запоріжжя.

Сьогодні ж втомлені від постійних обіцянок керівництва заводчани на знак протесту готові були навіть перекрити дорогу біля «Гідромашу». Але врешті-решт обмежились розмовою на прохідній з першим заступником директора Олегом Бойком. Питання одне – коли саме працівники отримають хоча б якусь частину із існуючої заборгованості.

У свою чергу Олег Бойко попросив присутніх дати йому час до кінця місяця аби розібратися в ситуації, після чого він з активом складе графік погашення заборгованості. При цьому чоловік намагався заспокоїти присутніх тим, що зовсім скоро завод отримає замовлення з Прибалтики, але не за своїм профілем. І взагалі, майбутнє «Гідромашу», на думку керівника, має бути пов’язане не з автовишками та мотопомпами.

У цій ситуації позицію сторонніх спостерігачів знов продемонструвала міська влада на чолі з мером Сергієм Міньком. У даному випадку чиновники поводяться як відомі птахи які, занурюючи голову у пісок, намагаються нічого не бачити і не чути. При цьому у подібному випадку їм краще наголошувати, що завод - не їхня парафія. І це попри обіцянки на виборах – піклуватися про добробут усіх мелітопольців, у тому числі, і сотень працівників «Гідромашу». Владі простіше було вигадати популістський лозунг  САМЕ ТУТ. Нажаль, ці слова, як і самі місцеві чиновники, працюють лише на подіях з позитивним іміджем, а ось коли виникають проблеми, то їх, вочевидь, замінює інше словосполучення – ДЕСЬ ТАМ.