Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Винагорода за ненадання послуг

Винагорода за ненадання послуг

Комунальники не лише не виконують своїх функціональних обов'язків, а саме далеко не завжди ремонтують під'їзди, прибирають прибудинкові території і так далі, але і вимагають з Мелітополя додаткової винагороди за свої послуги. З такими наріканнями на телефон гарячої лінії телекомпанії МТВ-Плюс звернулися мелітопольці з різних районів міста, у тому числі з будинку №44 на бульварі 30-річчя Перемоги та інших

 

Мешканці будинку №44 на бульварі 30-річчя Перемоги, як і багато інших мелітопольців, отримавши січневі  платівки від КП «Житломасив», обурилися тим, що у них побачили. У квитанціях з’явився додатковий рядок, а отже, як вважають люди, і додаткова оплата, а саме – «винагорода управителю». Люди кажуть, що не встигли вони прийти до тями від самих тарифів, які й без цього суттєво зросли, так тепер їм треба платити ще й винагороду управителю.

Слід нагадати, що для демонополізації ринку послуг ЖКГ у нашій країні було проведено реформу, в рамках якої у грудні минулого року в Мелітополі пройшов  конкурс на визначення управителя міським багатоквартирним сектором. Конкурс виграли два підприємства – харківське «Аквібуд», та мелітопольське КП "Житломасив", дії керівництва якого люди називають не інакше, як комунальним беззаконням.

Самі ж комунальники стверджують, що, насправді, подібну "винагороду" мешканці будинків платили завжди, але вона не виділялася окремим рядком. Послуга винагороди, як зазначено у Законі, це плата управителю за надання послуги з управління багатоквартирним будинком з розрахунку на 1 м2 загальної площі житлового або нежитлового приміщення. Винагорода управителя визначається безпосередньо ним самим і її розмір не залежить від витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території. Тобто, вигравши конкурс, КП «Житломасив», зокрема, встановило собі винагороду, яка складає у середньому 2-3 гривні на місяць з квартири. Між там, у підприємстві «Житломасив» повідомили, що у наступних квитанціях, щоб не вводити городян в оману, рядок "винагорода" буде перейменований на "послугу з управління".