Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Найгуманніший суд у світі

Найгуманніший суд у світі

Підозрюваний у скоєнні злочину повинен спати вдома з 23 години до 6 ранку. Так вирішив харківський суд, який пом’якшив запобіжний захід заступнику голові Запорізької облради Владиславу Марченку. Він, нагадаємо, підозрюється у незаконному заволодінні бюджетними коштами у розмірі 87 млн гривень. Прокуратура вважає, що чиновник проводив свої махінації разом із братом, а в їх схемах засвітилися у тому числі і мелітопольські депутати, як, наприклад, представник від «Самопомочі» Олег Обрезанов

 

Нагадаємо, наприкінці минуло року у Запоріжжі правоохоронці провели обшуки у низки чиновників. Зокрема – у заступника запорізького міського голови Анатолія Пустоварова та заступника голови Запорізької облради Владислава Марченка. За попередніми даними слідства, підозрювані разом з іншими особами розробили схему незаконного заволодіння бюджетними коштами. Лише у 2017 році через систему “Прозорро” було проведено більше 10 тендерів на ремонт та реконструкцію системи освітлення у парку відпочинку Мелітополя, спортмайданчиків та багатопрофільного ліцею у Запоріжжі. Але фактично тендер не відбувався. Оскільки підозрювані не допускали до участі у торгах сторонніх учасників, то державне замовлення розігрувалося лише між підконтрольними фірмами, частина з яких мала явні ознаки фіктивності. Після тендерів складалися фіктивні документи про виконання робіт та послуг, які фактично не проводилися, а кошти перераховувалися на рахунки підконтрольних фірм. Вже звідти кошти переводили фіктивним підприємствам для подальшого обготівкування.
За наслідками такої діяльності бюджетам Мелітополя та Запоріжжя нанесено збитків на суму понад 87 млн грн.

Врешті-решт, Влдислав Марченко та причетний до цих схем його брат були заарештовані. Владиславу було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Але згодом суд дозволив чиновнику не тільки знаходитись на своєму робочому місці у першій половині дня, а й надалі виконувати свої обов’язки. Далі, як то кажуть, більше. У понеділок 12 лютого з обвинуваченого було зняте іще одне обмеження -  тепер він повинен знаходитися вдома тільки вночі - з 23-ої години до 6-ої ранку. Ось так в Україні в цілому розподілено обов’язки у боротьбі з корупцією – хтось злочинців ловить, а хтось успішно відпускає.