Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Бути чи не бути Новомиколаївській школі-інтернату?

Бути чи не бути Новомиколаївській школі-інтернату?

Бути чи не бути? Трудовий колектив та батьки вихованців Новомиколаївської школи-інтернату занепокоєні подальшою долею навчального закладу. Згідно з новим законом про освіту, вже з 1-го вересня цього року інтернати існувати не будуть. Вони повинні бути або закриті, або перепрофільовані. Питання подальшого існування школи-інтернату обговорювалося 13-го березня на зборах. До обговорення люди запросили депутата Запорізької обласної ради від Опозиційного блоку Олега Буряка

 

Загальноосвітня школа-інтернат – один з найбільших об’єктів інфраструктури Новомиколаївської сільської ради. Зараз тут навчаються 100 дітей, є загальноосвітні класи і шість класів для дітей з вадами мовлення. 25 дітей із ста – мешканці Новомиколаївки, усі інші – з різних районів Запорізької області. У інтернаті діти живуть, харчуються, отримують освіту. З тими, хто має вади мовлення, займаються кваліфіковані спеціалісти. Школа-інтернат має кілька корпусів – навчальний, спальний, їдальню, майстерні. Скрізь – акуратний ремонт, металопластикові  вікна, нові меблі. Фінансується Новомиколаївська школа-інтернат з обласного бюджету, на рік її утримання обходиться у 10 мільйонів гривень. У рамках реформи школу-інтернат треба перепрофілювати у гімназію чи ліцей – але, за словами керівництва,  зважаючи на контингент дітей, це неможливо. Був запропонований варіант створити на базі інтернату дитячий будинок чи центр підтримки сім`ї, але поки немає механізму такого перетворення. Тож трудовий колектив і батьки вихованців бояться, що навчальний заклад просто закриють. Насамперед, вони переживають за дітей – майже всі вони із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Наталя Олександрівна (соціальний педагог): «Найбільше переживаємо, куди дітися нашим вихованцям. Це діти із соціально незахищених сімей. У їхніх мам немає коштів на утримання дітей. Взимку вони сидять без роботи, а влітку працюють на полі за мізерну оплату.  Куди діватися дітям? У інтернаті вони п’ять разів харчуються, сплять у теплі, а як тепер бути, чому держава нічого не думає?»
Також люди непокояться, що після закриття інтернату, його приміщення буде занедбано.
 «Тут якщо закриють, то це будуть руїни! Так було і з фермами, і з іншими об’єктами інфраструктури».
Присутній на зборах депутат Запорізької обласної ради від Опозиційного блоку Олег Буряк підтримав занепокоєння людей. Він вважає, що держава не повинна кидати напризволяще вихованців інтернатів, а має нести соціальну відповідальність за дітей і економити на чомусь іншому, а не на дітях. А сільський голова Євген Таланов наголосив, що закриття інтернату спричинить ще одну гостру соціальну проблему – трудовий колектив залишиться без роботи. А це – 72 робітника.
Євген Таланов (голова Новомиколаївської сільської ради): «Найбільша цінність суспільства – це люди. Уявіть собі, що 72 мешканці села лишаться без роботи! Інтернат – це найбільший роботодавець на нашій території. Куди людям іти, я не уявляю!»
Депутат облради Олег Буряк, поспілкувавшись з трудовим колективом інтернату та батьками вихованців, вважає, що за цей заклад треба боротися. Перейменувати чи  перепрофілювати – головне, щоб і діти мали комфортні умови, і вчителі мали роботу.
Олег Буряк (депутат Запорізької обласної ради): «Якщо 72 людини лишаться без роботи, то це значить, що ця територія помре, не зможе існувати. Маю ще питання до держави: ми платимо податки, але назад кошти на утримання інтернатів нам не хочуть давати. Питання – навіщо тоді ми платимо податки? Я вважаю, що ми повинні робити усе, що інтернат працював. Ми почнемо, інша каденція депутатів продовжить. Будемо боротися!»
Олег Буряк впевнений, що його позицію підтримають колеги із обласної ради, причому не тільки з Опозиційного блоку, а й з інших партій. Перший крок, у якому депутат готовий допомогти, - організувати поїздку та виступ ініціативної групи вчителів та батьків на засіданні профільної комісії з питань науки та освіти обласної ради.