Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Тарифи знов підвищать

Тарифи знов підвищать

Сьогодні в Мелітополі пройшли громадські слухання, на яких розглядалися перспективи підвищення одразу двох тарифів – на вивезення сміття та на проїзд в міських маршрутках. І якщо підприємству УМВЕЛЬТ фактично дали на це зелене світло, то ось пасажироперевізникам доведеться ще почекати. Подробиці – далі в сюжеті

 

Першим на громадських слуханнях розглядалося питання затвердження нової вартості проїзду у місцевих маршрутках. Підприємства - пасажироперевізники надали у виконком свої економічні обґрунтування, де у всіх прописана єдина ціна – шість гривень. За словами маршрутників, лише цей тариф врятує їх від повного банкрутства. Основні статті витрат це паливо – в діапазоні від 57 до 77 відсотків у різних підприємств, та зарплатня – від 11 до 22 відсотків.
Між тим у виконкомі порахували, що на сьогоднішній день найбільш розумна ціна – 5 гривень. Це з урахуванням підвищення мінімальної зарплатні, ціни на паливо, та соціальних зобов’язань підприємств за нових оформлених працівників, яких пасажироперевізники повинні виводити з тіні.
Але у громадськості Мелітополя виявилася геть інша позиція, ніж у власників пасажирського транспорту або можновладців. Активісти поставили під сумнів слова пасажироперевізників про їх повне зубожіння.
В більшості своїй городяни виступили за те, щоб спочатку перевірити пасажиропотік на маршрутах, а потім вже економічно розраховувати ціну на проїзд. Таким чином влада була вимушена перенести слухання з цього питання на квітень. У той же час до виступу представника підприємства «УМВЕЛЬТ», яке вивозить в Мелітополі сміття, ні у кого особливих питань не виникло. Таким чином мелітопольців чекає загальне зростання тарифу на 28 з половиною  відсотків. Так для мешканців приватного сектору ціна зміниться з 13,62 до 17,70 гривень, а для багатоповерхівок – з 12,31 до 15,84 гривень. Нажаль, можна констатувати, що влада в черговий раз не виконує свої обіцянок, адже Сергій Мінько перед своїм обранням неодноразово повторював, що підвищення тарифів в Мелітополі за його головування не буде.