Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Відповідальних за стоки у Фруктовому ще й досі не визначили

Відповідальних за стоки у Фруктовому ще й досі не визначили

У селі Фруктове Мелітопольського району вже сьомий місяць не вирішується проблема приналежності очисних споруд, що почали працювати в жовтні цього року після дворічної реконструкції. Нагадаємо, на відновлювальну роботи вже витрачено більше 18-ти з половиною мільйонів гривень. Незважаючи на колосальні кошти, що вкладено у ремонт, до сих пір не вирішеною залишається питання – хто ж буде відповідати за утримання об’єкту

 

Будівельно-відновлювальні роботи на очисних спорудах у Фруктовому проводилися для того, щоб запобігти ймовірній екологічній катастрофі та упередити заруднення навколишнього середовища. Що стосується реконструкції об’єкту, її за світовими стандартами впродовж двох років проводили аж три підрядні організації. Час та чималі гроші витрачено було, але проблемна складова з цього питання не зникла – хто ж візьме на баланс споруду. 12 квітня на очисних спорудах побували представники керівництва Мелітопольського району, управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації, депутат Запорізбкої облради від Опоблоку Олег Буряк, підрядники, голова Фруктовської сільради Любов Снігир. Присутні оцінили нинішній стан об’єкту, на будування якого було затрачено більше 18 мільйонів гривень. У деяких учасників виїзного засідання до підрядників виникло чимало нарікань, які стосувалися якості обіт

Іван Лобурь (директор КП «Фруктове»): Сьогодні об’єкт продовжує працювати, але документи, які необхідні для того, щоб передати очисні споруди на баланс сільради, ще й досі неоформлені. Нагадаємо, у 2017-му році наслідком такої недбалості чиновників стали крадіжки імпортних насосів, через що збитки склали близько 75-ти тисяч гривен. Задля запобігання подальшого розкрадання обладнання керівництво фруктовської сільради та підрядники зверталися до обласного УКСу з проханням визначити статус очисних споруд. Зі свого боку фруктовська місцева влада повинна була визначитися зі встановленням тимчасової охорони об’єкта, але голова Любов Снігир не хоче брати на себе відповідальність за утримання та збереження об’єкту, адже він фактично залишається нічийним то того моменту, поки не буде переданий до комунальної власності.

Любов Снігир (голова Фруктовської сільради): «Я не буду подписывать документы, так как здесь много недоработок, которые надо устранять».

Присутній на зборах депутат обласної ради Олег Буряк зазначив, що необхідні документи вже знаходяться в обласному УКСі, що дає можливість продовжувати вирішення питання з подальшою приналежністю очисних споруд у селі Фруктовому. Щоб уникнути подальших крадіжок, цим питанням необхідно займатися юристам и відповідальним особам обласної влади.

Олег Буряк (депутат облради від Опозиційного блоку): «Если нужно, я с письмом пойду по всем комиссиям. Мы проведем областную сессию, депутаты проголосуют, а подрядчики будут дальше устранять дефекты, а вы примете этот объект себе».  

Олег Буряк також повідомив про необхідність вирішення проблеми з оформленням необхідної документації якомога швидше і складання договору між підрядниками, сільрадою і управлінням капітального будівництва. На його думку це допоможе діяти в рамках існуючого законодавства й уникнути можливих проблем.