Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Пам'ять жива: в День Перемоги в Мелітополі пройшло традиційне масову ходу з портретами загиблих героїв війни

Пам'ять жива: в День Перемоги в Мелітополі пройшло традиційне масову ходу з портретами загиблих героїв війни

Традиційно 9-го травня центральним проспектом Мелітополя пройшов Народний марш миру. Тисячі людей приєдналися до нього, аби віддати данину пам'яті та поваги загиблим. В руках мелітопольці несли портрети членів своїх родин, які брали участь у війні, співали пісні, зі сльозами на очах згадували розповіді тих, хто виборював Премогу в далекі сорокові. Завершилася хода покладанням квітів на Братському кладовищі

 

Учасники щорічної традиційної пам'ятноїходи почали збиратися біля Водоканалу задовго допочатку заходу. Не зважаючи на дощову погоду, всупереч погрозам супротивників цієї ходи та провокаційним есемес-повідомленям, а також обіцянкам у соціальних мережах зірвати її, мелітопольці таки зібралися у День Перемоги, щоб вшанувати пам'ять тих, хто віддав свої життя на полях битв у роки війни, та висловити вдячність нині живим ветеранам.

В руках люди тримали букети квітів, кульки та найціннішу сімейну пам'ять - портрети рідних, які воювали і віддали свої життя в боротьбі з фашизмом. Мелітопольці цього дня говорили про те, що війна торкнулася кожної родини. Через десятиліття пам'ять жива, вона передається із покоління в покоління, про подвиги дідів і прадідів батьки розповідають своїм дітям.

Очолив колону пам'ятного ходи народний депутат України Євген Балицький зі своїм батьком та сином, який ніс портрет героя. Учасниками ходи були депутати міської ради від «Опозиційного блоку» та тисячі мелітопольців. За словами городян, саме ця хода зібрала і об'єднала мелітопольців за покликом серця і пам'яті, на відміну від заходів, організованих міською владою, на яких працівників бюджетної сфери зобов'язали прийти. Варто відзначити, що багато мешканців нашого міста після мітингу під керівництвом Сергія Мінька із задоволенням приєднувалися до народної пам'ятної ходи, діставали портрети загиблих героїв і вставали в колону під час її руху. Охочих було так багато, що все навіть не вміщувалися на проспекті, а отже, людям приходилося йти тротуарами.

Колона рухалася від Водоканалу проспектом Богдана Хмельницького, далі повернула на вулицю Героїв України до меморіалу Братське кладовище. Люди скандували гасла та слова подяки за Велику Перемогу, співали пісні воєнних років.

У цей день сотні поліцейських стежили за правопорядком під час усіх масових заходів.

Варто відзначити, що з кожним роком народний марш миру збирає все більше людей. Незважаючи опубліковані матеріали на міських провладних сайтах про дві сотні учасників заходу, кадри з урочистої ходи свідчать про зворотне. Цього року колонна налічувала 4 тисячі мелітопольців.

Колона пройшла на братське кладовище,  де до всіх учасників заходу звернувся народний депутат України Євген Балицький.

Пам'ять жива, нащадки народу-переможця пам'ятають, якою ціною була завойована перемога, тому вони виступають за мир. Мелітополь, як і десятки міст України: Київ, Одеса, Харків, дев'ятого травня висловили свою позицію, об'єднавшись у одному великому народному марші. Учасники мелітопольської ходи вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв, до підніжжя меморіалу лягли живі квіти.

Інтершум під музику покладання квітів.