Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Кліматичні гармати стоять напоготові?

Кліматичні гармати стоять напоготові?

В Мелітополі розпочався сезон збору врожаю черешні та полуниці. Але більшість городян чекають цього періоду не з радістю, а з пересторогою. Адже чомусь саме на цей час у нашому регіоні завжди припадає посуха, яка негативно впливає на інші сільгоспкультури та на здоров’я людей. Мелітопольці вважають, що до цього прикладають руку підприємці, які вирощують солодкі ягоди, і яким невигідні опади

 

Розстріл дощових хмар – явище, з яким мелітопольці знайомі далеко не з чуток. Кожного року – наприкінці весни – на початку літа городяни чують звуки, схожі на постріли. Збіг чи ні, але саме у цей період, навіть коли всю Україну заливають дощі, Мелітопольський регіон опади оминають. Люди впевнені – у кліматичні умови втручаються місцеві підприємці, які мають черешневий бізнес.

У минулому році це настільки обурило мелітопольців, що вони вийшли з акцією протесту до виконкому з красномовними плакатами. Усі претензії у мітингарів були виключно до однієї людини – мера міста Сергія Мінька. Саме його ім’я пов’язують з найбільшими черешневими садами в нашому регіоні.

 Нажаль, тоді мелітопольці не змогли поспілкуватися з мером, бо він до них так і не вийшов. Це дозволило людям зробити свої висновки.

 Чи доведеться активним городянам і цього року знов вимагати під стінами виконкому припинення знущання над природою та людьми - покажуть найближчі тижні.  Ми ж наведемо для довідки, що суміш, якою розганяють хмари, досить шкідлива для здоров’я. Так, основна складова метеопатронов - йодисте срібло або сухий лід. Срібло - це важкий метал. За своїми властивостями він подібний до свинцю, кобальту, кадмію, миш'яку, ціанідів та інших загальновизнаних отруйних речовин, що мають такий самий клас небезпеки і близькі рівні допустимої концентрації.

 Як і більшість важких металів, срібло швидко накопичується у організмі, проте досить повільно виводиться з нього.  Потрапляючи до шлунково-кишкового тракту, срібло легко потрапляє в кров і розноситься по організму, головним чином в печінку. Воно відкладається також на шкірі, слизових, у нирках, селезінці, кістковому мозку, стінці капілярів, ендокринних залозах, в кришталику і рогівці ока.

Накопичення срібла в організмі людини викликає специфічне захворювання, зване "аргироз", що проявляється у зміні кольору очей, слизових і шкіри, які можуть набувати кольору від сірувато-блакитного до аспидно-сірого.

Не менш небезпечний для людини й йод. Смертельна доза в перерахунку на кристалічний йод становить 2 грами для дорослої людини. Негативний вплив визначається в першу чергу опіками слизової травного тракту. При вдиханні пари йоду також отруйні і викликають подразнення та опіки дихальних шляхів. При великих скупченнях на шкірі елемент може всмоктуватися в кров, після чого настає загальне отруєння з ознаками ураження центральної нервової системи, печінки, серцево-судинної системи і нирок.

І наприкінці ще один цікавий факт. За те, що ми в минулому році розповіли про цю ситуацію з можливим розстрілом хмар, черешневе оточення мера Сергія Мінька подало в суд на телекомпанію МТВ-плюс. Але безславно програло справу через те, що Феміда не знайшла у наших сюжетах жодної упередженості, або завдавання шкоди діловій репутації позивачів  – наші журналісті висвітлили події та надали думки простих мелітопольців, які не співпадають з тим, що хоче чути та бачити міський голова.