Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ В ТДАТУ допоможуть учасникам АТО адаптуватися у суспільстві

В ТДАТУ допоможуть учасникам АТО адаптуватися у суспільстві

У Таврійському агротехнологічному університеті розпочалася реалізація проекту «Україна-НАТО: соціальна адаптація військовослужбовців». Саме у цьому вузі проходитиме адаптація колишніх учасників АТО до життя в громадянському суспільстві, а саме, отримання ними другої освіти

В рамках проекту, що має на меті соціальну адаптацію військовослужбовців, Таврійський агротехнологічний університет буде співпрацювати з представництвом НАТО в Україні. Колишні військовослужбовці за два місяці навчання здобудуть освіту за спеціальністю «маркетинг». Надалі це допоможе їм не лише знайти гідні робочі місця, але почати власну справу, ставши підприємцями у різних сферах діяльності.

 Крістофер Штаудт (менеджер програми): «Цей курс є для вас безкоштовним, ви напевно про це вже знаєте. Але, як то кажуть, те, що в житті буває щось безкоштовне - це міф. Від вас також потрібно серйозні інвестиції - цю вашу увагу, ваш час, зосередженість, максимальну концентрацію на процесі навчання. Адже зі свого боку ми несемо відповідальність за ті засоби людей, який платять податки в країнах НАТО. Тому ваша відповідальність - це добре вчитися, а наша відповідальність - цільове використання грошей».

 Крістофер Штаудт зазначив, що бюджет проекту щорічно ухвалюють представники 29-ти країн, що входять до північно-атлантичного альянсу НАТО. Що стосується самої програми, то вона триває у нашій країні з 1999-го року. На першому етапі це були лише курси англійської мови. Після того, як його фінансування збільшилося, з 2007-го року була організована професійна перепідготовка колишніх військових, також був взятий курс на їхню соціальну та  психологічну адаптацію. Досвід свідчить про те, що 70 відсотків колишніх військових за рік після закінчення навчання знаходять собі роботу.

В Мелітополі проект буде реалізовуватися завдяки заступнику голови громадської організації «Лідер», педагогу університету Анастасії Коноваленко.