Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Україна в огні

Україна в огні

В Україні оголошено найвищий рівень пожежної безпеки. У зв’язку з цим рятівники закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах. Тільки з початку року на відкритих територіях - у лісах, на торфовищах і звалищах - виникло понад 16 тисяч пожеж

 

За останню добу тільки в Запорізькій області було зафіксовано 52 пожежі – з них кожна друга – у екосистемах. Між тим температура повітря з кожним днем тільки підвищується, на цьому тижні вона, за прогнозами синоптиків, буде досягати 30-ти і навіть 35 градусів вище нуля. Тому в Україні оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. Як повідомляє Держслужба з надзвичайних ситуацій, у подальшому за даними гідрометцентру збережеться надзвичайна пожежна небезпека - 5-го класу, тому значно збільшується і ризик виникнення численних пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. З початку року таких загорянь виникло вже понад 16 тисяч.

Рятувальники зазначають, що причинами масштабних пожеж в лісах, на торфовищах і на звалищах зазвичай є наслідки людської легковажності або взагалі умисні підпали. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття в лісах або спалюючи його на присадибних ділянках.

Тому, з огляду на те, що пожежонебезпечний період в даний час знаходиться у своїй активній фазі, Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування в природних екосистемах.