Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Казковий двір в центрі міста

Казковий двір в центрі міста

Казковий острівець у центрі Мелітополя створили мешканці багатоповерхівки на вулиці Героїв України. Вони «поселили» у дворі свого будинку і на дитячому майданчику мультиплікаційних героїв, зроблених з пляшок, зробили з підручних матеріалів яскраві фігурки та будиночки для тварин. Вже довгий час цей двір користується величезною популярністю серед жителів цього району Мелітополя

 

Будинок номер 56 на вулиці Героїв України можна назвати справжнім витвором мистецтва. Під'їзди та стіни багатоповерхівки прикрашають яскраві картини, на вулиці розбито величезну кількість клумб, зроблені парканчики та лавочки, які прикрашені іграшками і квітами. Особливу увагу привертає дитячий майданчик. Пальма, піратський корабель, павич, слон, казкові герої у людський зріст і зовсім маленькі мультяшні персонажі – усе це зроблено з пластикових пляшок, шин та дисків. Мешканці вклали у свою роботу багато любові. Історія створення прикрас двору почалася десять років тому. Пенсіонерка Любов Нікітченко проявила ініціативу і зробила перші вироби. За освітою Любов Володимирівна - будівельник-проектувальник, а як виявилося, за покликанням - дизайнер.

Така ініціатива була підхоплена усіма іншими мешканцями будинку, і тепер кожна пляшка або м'яка іграшка, замість того, щоб викидатися у смітник, йде на справу.

Кожна фігура на майданчику вимагає чимало зусиль, часу та матеріалів. Наприклад, ось на цю пальму пішло триста пластикових пляшок: сто п'ятдесят коричневих і стільки ж зелених, збиралася вона протягом двох місяців. На ось цю клумбу жовтих квітів пішло близько ста пляшок з-під «Живчика». Для виготовлення таких виробів потрібні ще й саморізи. Також на майданчику, на стовпах на деревах можна побачити м'які іграшки, всі вони дуже органічно вписуються у загальну картину двору, на зиму вони закриваються поліетиленом. Плити уздовж дитячого майданчика також розфарбовані яскравими малюнками. У пісочниці повно іграшок, їх ніхто не забирає, а навпаки приносять і додають до загальної маси. Жителі багатоповерхівки всі разом проводять суботники і постійно впорядковують  прибудинкову територію.

Наша знімальна група побувала на майданчику вранці, людей тут було небагато, а ось ввечері тут зазвичай яблуку ніде впасти. Сотні хлопчиків та дівчат не тільки з цього будинку, а й з усіх сусідніх, приходять, щоб погратися серед такої  краси. Це й не дивно, завдяки згуртованій роботі усіх мешканців двір будинку номер 56 на вулиці Героїв України носить почесне звання «Двір зразкового порядку».