Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Чи є життя після смерті: лиман знов у небезпеці

Чи є життя після смерті: лиман знов у небезпеці

До речі, останнім часом Кирилівка потерпає від негараздів: нещодавній вітер та шторм завдали неабиякої шкоди базам відпочинку та іншій інфраструктурі смт. Море наступає на берег не тільки під час штормів. З кожним роком берегова лінія зменшується. У Кирилівці деякі бази відпочинку взагалі вже позбавилися пляжної території. Про причини, наслідки та варіанти усунення проблеми говорили 8 червня представники баз відпочинку, керівництво громадської організації «Кирилівка курорт» та представник Національного парку. До дискусії також були залучені спеціалісти з берегоукріплення та представники проектно-вишукувального інституту

 

Як зазначають фахівці, бази відпочинку та дитячі табори почали втрачати пляжі саме з того моменту, як почалися негаразди із розчищенням промоїни. Більшість оздоровчих закладів намагаються виправити ситуацію самотужки, проте це дає лише короткочасний результат. 4 роки тому силами активістів на за підтримки народного депутата України Євгена Балицького на промоїні була встановлена геотуба. Завдяки їй проблема закриття та занесення каналу була вирішена, риба заходила до лиману на нерест і потім поверталася в море. До того ж і сам лиман набув своїх природних розмірів. Але згодом геотубу було знищено, через що проблема функціонування промоїни знов набула актуальності. Спеціалісти зазначають: усе, що б не робили оздоровчі заклади біля своєї території, буде безрезультатним. Лише постійне підтримання промоїни у робочому стані вирішить проблеми і з лиманом, і з узбережжям. Нагадаємо, обласна влада, позбавивши активістів права розчищати промоїну, фактично своєю бездіяльністю знов призвела її до загибелі. Встановлення нової геотуби, яка б утримувала пісок, - це наразі є  найоптимальнішим та найшвидшим варіантом виправлення ситуації. Суттєво допомогло б і придбання земснаряду, який буде знаходиться на промоїні постійно.

Незважаючи на усі зустрічі, наради та перемовини, підсумком є те, що з’єднувальний канал закритий, він майже не функціонує, солоність води у лимані різко підвищилася через те, що у нього не потрапляє вода з моря. Невдовзі це може загрожувати екологічною катастрофою на кшталт тієї, яку ми спостерігали у вересні минулого року. Ключові владні фігури, які мали б понести покарання за загибель риби та за взагалі за нанесення шкоди навколишньому середовищу, ані пари з вуст про подальшу долю промоїни та лиману. Через їхню халатність, а також надто високу температуру повітря влітку й закритий з’єднувальний канал лиман, його флора та фауна, знову можуть наблизитися до загибелі, яка у таких умовах просто неминуча.