Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ БЕЗ віз і БЕЗ грошей

БЕЗ віз і БЕЗ грошей

Рік тому Україна отримала довгоочікуваний безвізовий режим з ЄС. За цей період можливістю вільно відвідувати європейські країни скористалося більше ніж півмільйона українців. Але виїжджає більшість з них туди зовсім не для того, щоб подивитись світ, а з метою нелегально влаштуватися на роботу

 

З часу бурхливого святкування безвізу і пам'ятної заяви Петра Порошенка про те, що сьогодні кожен українець може і має можливість випити фантастичний кави в Братиславі або полетіти лоукостом до Варшави, або відвідати Віденську оперу, пройшов рівно рік. І хоча українці з самого початку поставилися до заяви Президента з відомою часткою іронії, ейфорія все ж була присутня.

Втім, зовсім скоро стало відомо, що все не так просто і однозначно. Першими забили на сполох експерти - мовляв, безвіз з ЄС всерйоз загрожує українському ринку праці втратою цілого ряду фахівців. В кінці минулого року на проблему звернув увагу віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, заявивши, що трудова міграція - одна з найбільших загроз для України. І утримати співгромадян в країні допоможе хіба що підвищення зарплат - мінімум до 16 тис. Грн.

Зрештою те, що з безвізом далеко не всі так однозначно, як здавалося на перший погляд, зрозумів і глава МЗС Павло Клімкін. За його словами, угода про Асоціацію та безвізовий режим несуть певну загрозу: українці буквально тікають з країни. А багато українських школярів мріють виїхати з України і працювати за кордоном.

Сьогодні, дивлячись на катастрофічно падає рівень життя в країні, заява Петра Порошенко про братиславську каву і Віденську оперу виглядає як насмішка. Бо наші  люди можуть відвідати ці заклади, зважаючи на їх мізерні статки, тільки у якомусь службовому статусі, і аж ніяк не в своє задоволення.