Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Українським пенсіонерам підвищать пенсії

Українським пенсіонерам підвищать пенсії

Українські пенсіонери, що мають мінімальну пенсію, з липня отримуватимуть більше. Причина цього підвищення - передбачене законом про держбюджет на 2018 рік чергове зростання соціальних стандартів, заплановане на 1-ше липня. Також додадуть і тим, у кого великі пенсії, що перевищують 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних, оскільки прожитковий мінімум з 1-го липня також збільшиться. Про ці та інші новини детальніше дивіться у дайджесті

 

З 1-го липня мінімальна пенсія для тих, у кого є необхідний стаж роботи ( а саме 25 років для чоловіків і 20 для жінок), буде не менш ніж 1434 гривень в місяць. Зараз мінімальна пенсія  складає 1373 гривень. Тобто підвищать її мінімум на 1 гривню тим, у кого, приміром, 1433 гривень, а максимум - на 61 гривню.  За даними пенсійного фонду, мінімальну пенсію сьогодні отримують всього біля 300 тисяч пенсіонерів з 11,7 мільйони, або 2,6 відсотків. У інших пенсіонерів пенсії хоч би на 1-2 гривень вище, за вирахуванням 89-ти тисяч соціальних пенсіонерів, яким платять 30 відсотків мінімальної пенсії (412 грн), оскільки у них немає навіть мінімально необхідного стажу роботи для нарахування пенсії. Але у зв'язку з підвищенням мінімальної пенсії соціальні пенсионеры також отримають з липня на 18 гривень більше.

За даними Пенсійного фонду, на 1-ше січня 2018 року в Україні налічувалося 11 мільйонів 711 тисяч пенсіонерів, а роком раніше - 11 мільйонів 956 тисяч. Експерти з пенсій зазначають, що зниження чисельності пенсіонерів пов'язане зі збільшенням пенсійного стажу, адже літні пенсіонери помирають, а багато хто з тих, кому виповнилося 60 років, не мають трудового стажу, а значить і права на отримання пенсій і тому вимушені працювати до 63-65-ти років, щоб заробити стаж.  На одного чоловіка на заслуженому відпочинку доводиться дві жінки: 4 мільйони 366 тисяч  пенсіонерів в Україні чоловічої статі (а це 37 відсотків) і 7 мільйонів 345 тисяч - жіночої (63 відсотки).

Українці не бажають жити у позику. Більше половини українців, а це 53 відсотки з понад 1700 опитаних сайтом «Сегодня» респондентів взагалі не планують брати будь-які кредити, оскільки вважають за краще жити на власні гроші. Ще 47 відсотків згодні узяти у борг у банку, але більшість з них - на необхідні великі придбання, накопичити на які важко. 17 відсотків з них узяли б кредити на придбання квартири чи автомобіля, а 13 відсотків - тільки на життєво необхідні речі – наприклад, на лікування. В той же час 9 відсотків з опитаних готові купувати в кредит побутову техніку або з'їздити на позичені гроші у відпустку, а 8 відсотків йдуть у банк, якщо їм не хватає на життя до зарплати. Правда, в останньому випадку виникає резонне питання: за рахунок чого вони збираються повертати борг?