Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Знешкодження карантинних рослин

Знешкодження карантинних рослин

Щороку, влітку, на території Мелітополя проводиться комплекс заходів щодо боротьби з карантинними рослинами, бур’янами та несвоєчасним покосом трав. Цю роботу виконують комунальні служби. Проте, і кожен мешканець міста може зробити свій внесок у боротьбу зі шкідниками, взявши участь у акції «Дихай вільно!»

 

Щороку, після того, як мешканці міст, що страждають на алергію, ледве оговтуються від пуху, що летить з тополь, починається сезон цвітіння карантинних шкідників. Відділом виконкому з благоустрою та екології в кінця травня проведено 38 рейдів на предмет виявлення територій, де ростуть бур’яни, які становлять загрозу здоров’ю людей, обстеживши прилеглі та закріплені території ОСББ, ЖБК, тощо. Відносно голів закріплених територій, де є порушення, тобто, карантинні рослини, складаються протоколи та видаються приписи, таких вже є 185. Штрафи за несвоєчасне знищення та вивезення бур’янів, карантинних рослин на прилеглих (прибудинкових) територіях становлять до 1700 грн. Прокосом карантинних трав займаються КП «Житломасив» та «Чистота», ТОВ «Акві-буд» та ТОВ «Мелітопользеленбуд».

Якщо ви піклуєтесь про здоров’я своє та оточуючих, візьміть участь у акції «Дихай вільно!», що буде тривати з 10 липня по 10 серпня. У акції з прибирання бур’янів можуть взяти участь будь-які громадські організації або організовані групи мешканців Мелітополя. Для ліквідації карантинних рослин може бути обрана локація, яка пропонується відділом з благоустрою та екології, або будь-яка інша локація за погодженням, яка не обслуговується комунальними підприємствами міста і має загальну площу не менше за 400 м2. Після закінчення акції учасники отримають сертифікат на саджанці зелених насаджень (на вибір) на суму 5 000 грн. для висадки у жовтні-листопаді на обраній учасником акції території міста за погодженням з відділом з благоустрою та екології виконкому. Заявки щодо участі в акції «Дихай вільно!» треба надавати до відділу з благоустрою та екології виконкому за адресою: вул. Ярослава Мудрого , 2. тел.: 44-45-54.