Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Здай кров – врятуй життя! У Мелітополі привітали почесних донорів крові

Здай кров – врятуй життя! У Мелітополі привітали почесних донорів крові

14-го червня відзначатиметься всесвітній День донора крові. Ця дата була встановлена у 2005-му році з метою підтримки людей, які добровільно та безоплатно діляться своєю кров’ю з тими, хто її потребує. У Мелітополі День донора відзначили сьогодні

 

Щороку у Мелітополі з нагоди всесвітнього Дня донора вшановують почесних донорів. Це люди, які безоплатно здали свою кров 40 і більше разів, або зробили 60 процедур плазмоферезу. Усього у нашому місті з 2000-го року зареєстровано понад 600 почесних донорів. Цьогоріч до них приєдналися ще 12-ро людей. Донори крові наряду з лікарями рятують життя людей, бо при травмах, отриманих у ДТП, при пологах та інших ситуаціях з крововтратами лише переливання крові  може повернути людину до життя. На урочистих зборах почесних донорів привітали медики, представники духовенства та влади.

 Світлана Бойко (заступник міського голови м.Мелітополя): «З одного боку, донором може стали будь-яка людина у віці 18-ти років, а з іншого – тільки людина з великим серцем. Донорство – це тихий подвиг».

 Говорили на урочистому заході і про необхідність залучати до донорства нових людей, бо запаси крові у медичних  закладах слід постійно поповнювати. Варто зазначити, що донорство крові – не лише допомога іншим, а й користь для самого донора, адже постійна здача крові стимулює імунітет, оздоровлює та омолоджує організм людини. У Мелітополі кров можна здати на станції переливання крові, яка знаходиться на території першої міськлікарні. Щороку на станції переливання  здають кров близько шести тисяч мешканців Мелітополя та прилеглих районів.