Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ 5 гривень за проїзд?

5 гривень за проїзд?

Мелітопольська влада таки вирішила підвищити вартість проїзду у пасажирському транспорті. Від завтра мелітопольці вимушені будуть платити за проїзд не чотири, а п’ять гривень. Таким чином тривалі громадські обговорення ціни на проїзд ні до чого не призвели – команда мера Сергія Мінька зробила так, як і планувала із самого початку

 

30-е березня 2018 року – у виконкомі відбулися перші громадські слухання, де розглядалося питання підвищення вартості проїзду. Місцеві пасажироперевізники просили 6 гривень, активісті казали, що й ціна у чотири гривні є рентабельною. А ось влада тоді виставила свій вердикт – 5 гривень. Причому остання цифра була, як то кажуть, взята зі стелі, бо тоді  ніхто у виконкомі, виявляється,  навіть не досліджував пасажиропотік та не проводив детальний аналіз інших фактори, що можуть істотно вплинути  на ціну проїзду. 14-е червня 2018 року – на засіданні виконкому одноголосно приймається нова ціна на проїзд – і вона становить саме ті 5 гривень.

Два з половиною місяці переговорів, суперечок, монологів та діалогів пройшли даремно – команда мера Сергія Мінька зробила саме так, як і планувала з самого початку. Міський голова та наближені до нього чиновники ще раз вказали городянам на їхнє місце. Можновладці організували громадські слухання, але лише для того, щоб активісти під їх контролем випустили свій пар, і щоб чергове підвищення вартості проїзду не вилилося у вуличні акції протесту біля стін виконкому.

Доречі, сам Сергій Мінько, аби не бути присутнім під час ухвалення подібних рішень та не плямувати свою репутацію, замість участі у засіданні виконавчого комітету, віддав перевагу більш важливій, на його думку справі, - він відкривав міську спартакіаду людей з інвалідністю. Так само себе поводять чиновники, які не відповідають за свої дії,  вони, віддають перевагу ролі «весільних генералів», перерізаючи стрічки при відкритті об’єктів, беручі участь в урочистостях та різноманітних святах. Ось і зараз усю брудну роботу за Сергія Мінька виконали його заступники Іван Федоров та Ірина Рудакова. Проте, відсутність Сергія Мінька на засіданні виконкому не змінює суті ухваленого рішення – саме мер та його заступники підняли ціни на проїзд. Тепер городяни будуть платити 5 гривень замість чотирьох. Для дітей віком від 6 до 14 років і пенсіонерів маршрутка коштуватиме 4 гривні замість трьох п’ятдесяти. Колишня ціна на проїзд залишиться лише на маршрутах 18 і 18-а.

Виявляється мелітопольську владу зовсім не бентежить те, що пасажироперевізники не виконують своїх обіцянок, які вони давали раніше. А це і проїзд по квитках, і адекватний технічний стан транспортних засобів, і обов’язкове перевезення пільговиків. Все це відійшло на другий план, бо зараз можновладцям вигідно максимально підвищити ціну на проїзд в маршрутках, щоб потім завести у місто комунальний пасажирський  транспорт і зробити вартість квитка у муніципальних автобусах трохи нижчою, але в той же час досить високою, щоб бути у вигоді. В результаті  постраждають і городяни, і пасажироперевізники, які зараз ще не бачать цієї пастки. А ось на грошовому коні опиняться лише чиновники.