Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Замість зеленої зони – паркувальна кишеня під вікнами

Замість зеленої зони – паркувальна кишеня під вікнами

Якщо неможна, а дуже хочеться, то можна. Це про нинішню мелітопольську владу, якій Закони не писані, окрім одного – свого одноосібного бажання. Так і до диктатури недалеко. Мешканці 39-го будинку на вулиці Гризодубової та іще кількох п’ятиповерхівок «вийшли на стежину війни» з міською владою. Люди намагаються захистити свої інтереси і відстояти дворову територію. Каменем зіткнення стала паркувальна кишеня, яку без згоди власників будинку чиновники планують організувати на прибудинковій території прямо під вікнами людей. Про подробиці цієї історії дізнавався Сергій Таран

 

Епопея з намаганням чиновників відібрати територію, а людей – її відстояти, триває більш ніж два тижні. Найбільш за все мешканців будинку №39 на вулиці Гризодубової обурили дії робітників підрядної організації, які нещодавно почали укладати нові бордюри, якими перекрили проїзд до прибудинкової території, де знаходиться дитячий майданчик. Люди скаржаться на підрядників, а ті, у свою чергу, посилаються на те, що мають наказ заступника міського голови Івана Федорова. Саме через це вони й почали днями у авральному порядку демонтувати бордюри і готувати місце для облаштування паркувальної кишені з торця п’ятиповерхівки, де з моменту здачі будівлі в експлуатації знаходилася пішохідна зона.

Обурені свавіллям міських чиновників люди зібрали підписи з більш як сотні квартир проти таких дій. Мешканці будинку кажуть, що краще б на місці майбутньої парковки з пішохідної доріжки демонтували фрагменти  асфальту, завезли землі і висадили дерева та кущі, а в середині двору побудували хоч би невеликий спортивний майданчик. Дітям грати немає де, а ось для машин хочуть побудувати карман, незважаючи на те що буквально через дорогу є декілька парковок. Люди стурбовані тим, що парковка буде занадто близько розташована до їхнього будинку. Окрім того, вони бояться за своє здоров'я і здоров’я дітей: через ремонтні роботи тротуар зменшиться і їм доведеться ходити попід стіною, що небезпечно, наприклад, взимку, коли з даху падають бурульки.   

Для того, аби організувати автостоянку у дворі будинку, там мають бути певні умови, кажуть спеціалісти. Це наявність документів, що встановлюють право на земельну ділянку, де планується облаштування парковки. Крім того місце для автостоянки повинне відповідати нормам будівництва. Наприклад, стоянка, розрахована на 10-50 машин, має бути розташована у 15-ти і більше метрах від житлової будівлі. А з юридичної точки зору рішення про те, як використовувати прибудинкову територію, повинні приймати саме власники приміщень на загальних зборах. На організацію стоянки мають дати свою згоду не менше двох третин мешканців і цьому має бути письмове підтвердження. Нав'язування ідеї будівництва компанією, що управляє, або владою, кажуть люди, є незаконним. Між тим, власники квартир впевнені у тому, що врегулювати ситуацію без суду в них навряд чи вийде. Адже у деяких випадках бажання мелітопольських чиновників довести - хто ж таки у місті влада - переходить усі межі.