Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Врятуйте «Гідромаш»: Євген Балицький звернувся до Президента

Врятуйте «Гідромаш»: Євген Балицький звернувся до Президента

Співробітники єдиного у місті державного заводу «Гідромаш» не припиняють боротьбу не тільки за свої права, але й за зароблені гроші. Люди куди тільки не зверталися: і до секретаріату Кабміну, і до Генпрокуратури, і до НАБУ та СБУ, до Міністерства економічного розвитку та торгівлі, до обласної адміністрації, тощо. Розуміючи, що у жодній з цих установ правди їм не знайти, 9 липня вони звернулися до народного депутата України Євгена Балицького з проханням вступитися за них і захистити, допомогти змусити державу звернути увагу на «Гідромаш», що вже майже помер, і на них, залишених без грошей. Сьогодні народний депутат виступаючи у Верховній Раді, звернувся до голови держави Петра Порошенка з вимогою особисто втрутитися в проблему і повернути людям те, що вони заробили, працюючи на державу

 

Історія мелітопольського заводу «Гідромаш» вже давно стала прикладом безгосподарності та безвідповідальності на найвищому рівні. Державне підприємство, виробляючи унікальну продукцію, досі є працездатним, проте останніми роками воно ледве жевріє. Через це на «Гідромаші» роками не виплачується зарплатня, не сплачуються податки, що негативно позначається на нинішньому житті заводчан та майбутньому підприємства. Іронія долі, але до такого стану підприємство довела сама ж держава. Співробітники вже неодноразово проводили страйки на підприємстві, приходили під мерію з вимогами допомогти повернути гроші. Проте, у підсумку люди залишаються ні з чим. У понеділок, 9 липня, гідромашівці передали лист до приймальні народного депутата України Євгена Балицького з проханням, вимогою, криком про допомогу, сподіваючись на те, що з Верховної Ради йому таки вдасться достукатися до державних чиновників, аби вони вирішили долю державного підприємства, і громадян держави.

 Євген Балицький (народний депутат України): «Через те, що підприємство є державним, воно не може самостійно розвиватися і отримувати інвестиції із вільного ринку. Держава не допомагає, не дає інвестиції. Більш того, створивши заборгованість з ПДВ, сьогодні створилася критична ситуація, коли виконавча служба, усі фіскальні служби приходять і описують майно. Люди вимагають свої зарплати. Неповернення ПДВ призвело до колапсу на підприємстві, колапсу і заборгованості. Те, що сьогодні є гроші на премії НАБУ, Нафтогазу, мільйонні суми, в доларах, 5-6 млн, для підприємства, яке було передовим у нашому місті, яке є місто утворюючим, створює робочі місці. Люди питають у мене, для кого є сьогодні створення Поліції, інших служб, НАБУ, якщо не буде робочих місць, а люди будуть виїжджати».

 У своєму листі люди зазначають, що у 2012 році завод позбувся права на повернення бюджетного відшкодування на суму понад 5 млн. грн.. Це призвело до заборгованості з податків, що у свою чергу, не дає можливості і права «Гідромашу» брати участь у тендерах на виготовлення та постачання автопідйомників. Через ці об’єктивні причини завод з 2016 року працює лише двічі на тиждень: у понеділок та вівторок. 19 травня 2017 року виконавча служба заблокувала розрахунковий рахунок та наклала арешт на весь рухомий склад автотранспорту. 8 вересня 2017го виконавчою службою було проведено вилучення касової книги і це остаточно зупинило фінансову діяльність заводу. З початку року на «Гідромаші» на 30% скоротився штат, зараз робочих 95 чоловік, які вже півтора роки не отримують зароблені гроші. У січні цього року звільнилася уся бухгалтерія. Документи щодо роботи підприємства у 2017 році вивезена до Запоріжжя. Заборгованість з заробітної плати за цей період становить 2 мільйони 745 тисяч, з єдиного соціального внеску – 1 мільйон 757 тисяч. 

 Євген Балицький (народний депутат України): «Я звернувся з групою народних депутатів з вимогою до Президента, гаранта Конституції, бути послідовним не тільки у своїх питанням, а й бути відповідальним перед своїм народом і гарантувати те, що гарантоване Конституцією людям, - право на працю. Від заводу залишаться одні стіни, якщо не втрутиться остання інстанція, тому що на усіх нарадах, що проводилися, казали, що гроші людям повинні повернути, адже підприємство розтаскують, воно стало заручником цих сум, поверніть, будь ласка, гроші. Петро Олексійович, до Вас звертається група депутатів, зробіть так, щоб в Мелітополі були робочі місця, ми будемо тримати питання на контролі».  

 На контролі мала б тримати це питання і влада міська. Меру Сергію Міньку, який є представником президентської партії БПП, такому самому голові області з тієї самої партії, яким тільки пальцем ворухнути треба і двері до високих провладних кабінетів відчиняться, здається, байдуже до проблем мелітопольців, які, між тим, живуть, як люблять повторювати у мерії, САМЕ ТУТ, і які розраховують на допомогу влади. Виявляється ж насправді, що для влади вони  є електоратом, потрібним лише на період виборів.