Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Спорт  \\ Атлети з Польщі – найсильніші на планеті

Атлети з Польщі – найсильніші на планеті

У насиченій програмі святкування Дня міста почесне місце посіли змагання стронгменів. На площі Перемоги проходила друга половина чемпіонату світу з силового екстриму. У змаганнях, у ваговій категорії до 105-ти кілограмів, змагалися найсильніші люди світу з США, Польщі, України, Великобританії та Чеської республіки

До складу української збірної з силового екстриму, за яку вболівали сотні городян, увійшли титуловані спортсмени, що неодноразово доводили свою силу та міць на чемпіонатах світового масштабу: харків’яни Андрій Ананьєв та Михайло Хазіков,  Олександр Дубовий з Рубіжного Луганської області мелітополець Валерій Газаєв.

За звання найсильнішої нації на планеті спортсмени змагалися у 3-х вправах. У першій - команди піднімали  з плечей колоду вагою 128 кілограмів, гриф з дисками вагою 130 кілограмів і кегу вагою 100 кілограмів. У цій вправі чеська збірна зробила максимальну кількість повторень - 12, канадці - 10, представники Сполученого Королівства - 9, Америки - 12, Польщі - 21,5 і  України - 22,5. У другій вправі – естафеті, атлети проносили на дистанції і передавали наступному учасникові конструкцію з балонів  вагою 140 кілограмів. А інші учасники в цей час повинні були в п'ять обертів перекантувати велетенську покришку  вагою 360 кілограмів. Змагалися одночасно дві команди. З результатом 1 хвилина 81 сотих секунди перемогу отримали поляки. Вони обігнали українців, яким для виконання вправи знадобилася 1 хвилина 2 сотих секунди.

У третій вправі учасники змагань тягнули і передавали іншим учасникам своєї команди віз вагою 360 кілограмів. В цьому конкурсі також перемогли поляки. Вони обігнали українців лише на 30 сотих секунди. За підсумками змагань самою найсильнішою нацією планети були визнані поляки, українці посіли друге місце, а бронзовими призерами стали американці. 4-е, 5-е і 6-те місця відповідно у атлетів з Канади, Сполученого королівства і Чеської республіки. Проведення наступного чемпіонату світу також заплановане в Мелітополі. Це буде в червні 2019-го року.