Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ «Том Сойєр Фест» об’єднав мелітопольців

«Том Сойєр Фест» об’єднав мелітопольців

Понад тисяча мелітопольців минулої суботи вийшли на прибирання міського парку. 14-го квітня у Мелітополі вже третє проходив «Том Сойєр фест», який цього року став міжрегіональним

 

Весняна акція «Том Сойєр фест» проходить у Мелітополі вже втретє, і щороку до неї долучається все більше людей. Цього разу з гарним настроєм прибирати міський парк прийшли понад тисяча людей. Серед них були трудові колективи, шкільні класи, студентські групи, представники громадських організацій, багато хто прийшов цілими родинами. Після невеликої офіційної частини і привітань, учасники «Том Сойєр фесту» узяли граблі, щітки, фарбу, одягли  рукавиці і розійшлися по усіх ділянках парку. Біля колеса огляду  дружно працювала команда товариства людей з інвалідністю. Вони, до речі, - найактивніші учасники фестивалю.

Катерина Немо (член товариства людей з інвалідністю): «Ми беремо участь тертій рік, нас 22 людини, працюємо дружно!»

 На території вуличного університету працювали студенти вищого професійного училища. Вправно та креативно розфарбували усі дерев’яні  меблі цієї паркової зони.

 «Вирішили намалювати смали, щоб усім було весело».

 Найменша учасниця команди – трирічна Мирослава.  Минулі рази, коли була ще дуже малою, споглядала за усіма з дитячого візочка. А тепер вже сама фарбує лавку та тішить усіх своєю присутністю. А це команда народного театру танцю «Золушка». Танцівники беруть активну участь і у концертах, і у трудових десантах.

Галина Шпильова (художній керівник театру танцю «Золушка»): «Ви звикли нас бачити на сцені, а ми ще ї прибирати вміємо».

Завзято попрацювали на весняній толоці школярі. Хлопці й дівчата кажуть, що часто гуляють у міському парку, тепер вони будуть пишатися тим, що доклали зусиль до його благоустрою.

Ельдар (учень НВК №16): «Якщо ви хочете щось змінити, то почніть зі свого міста».

 Взяли участь у толоці і переселенці з Донбасу, нині – нові мешканці Мелітополя. Вони вже справилися зі свою роботою та сіли перепочити.

 «Ми з Донбасу приїхали і завжди допомагаємо, свою допомогу пропонуємо завжди. БЛИМ, кадр 1988 Ми там прибирали недопалки, і тут побілили урни біля фонтану».

 Організатором «Том Сойєр фесту» виступила громадська організація «Волонтерська група «Патріот». За словами її керівника Ольги Леонтьєвої, ідею Мелітополя щодо загального прибирання підтримали і інші міста України.

Ольга Леонтьєва (керівник ГО «Волонтерська група «Патріот»): «Цьогоріч долучилися 15 міст. Це дуже чудово, ми об’єднуємо усіх!»

За три години учасники «Том Сойер Фесту» навели лад майже на усій території парку. Завершився захід врученням подяк усім учасникам та партнерам акції, ну а фінальною крапкою став традиційний фуршет, на якому втомлені, але радісні учасники з’їли тисячу гамбургерів, поспілкувалися  і домовилися зустрітися на цьому ж місці через рік.