Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Нелегка доля НАБУ в Україні

Нелегка доля НАБУ в Україні

За три роки роботи в Україні детективи Національного Антикорупційного Бюро запобігли розтраті 3 мільярдів гривень, за три роки ДО початку роботи цієї структури сума була у 60 разів меншою. Проте, незважаючи на досить серйозні та суттєві результати роботи, і детективи, і сама НАБУ, зокрема, зв’язана по руках та ногах, справи не розглядаються судами, які сьогодні, нажаль, у відсутності суду Антикорупційного, повністю підпорядковані голові держави

 

Юрій Кравченко – керівник Харківського територіального управління НАБУ завітав до Мелітополя аби розповісти про значущі результати роботи управління. Проте, кажучи про те, що вдалося зробити, здавалося б на користь держави, констатує, що сама держава не надто зацікавлена у результатах їхньої роботи та доведенні її до логічного кінця: винесення обвинувального вироку щодо корупціонерів та вжиття відповідних заходів далі. Система змінам піддається досить важко. Та й коло осіб, які підпадають під контроль детективів НАБУ, нажаль, обмежене.

Юрій Кравченко (директор Харківського тер управління НАБУ): «Якщо хтось візьме хабар 30 тисяч гривень, від наш. Керівники держпідприємств, які мають 250 осіб та обіг 50 млн євро».

 Корупція в усіх сферах: енергетиці, оборонному відомстві, газотранспортній галузі, шляхобудуванні, охороні здоров’я, і особливо, наголошує Юрій Кравченко, у правоохоронній системі. Рахунок йде на десятки або навіть сотні мільйонів гривень, проте, до розгляду судами доходять одиниці обвинувальних актів, а заходів вживається і того менше. З 120 обвинувальних актів, направлених до суду, рішення ухвалене по 19-ти, у лютому 47 справ взагалі не почали розглядатися.

Юрій Кравченко (директор Харківського тер управління НАБУ):1-00 -  «Реально НАБУ наполягає на створенні антикорупційного суду, діюча система не готова розглядати подібні справи».

 На запитання – як НАБУ працюється у корумпованій Україні, Юрій Кравченко повідомив, що нелегко, і зазначив: якщо люди не будуть давати хабарів, їх не будуть брати. Гроші пропонують навіть детективам антикорупційног8о бюро: так біло два випадки – 800 тисяч доларів у Одеській області та 10 тисяч, проте вони встояли перед такою спокусою, справи направлені до суду. У НАБУ для детективів та співробітників Законом визначені конкретні заробітні плати, вони не маленькі, проте прозорі, отже, гроші їх не спокушають, понад усе – дотримання Закону та запобігання фактам розкрадання грошей.