Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Що ухвалили депутати на сесії?

Що ухвалили депутати на сесії?

Депутати міської ради зібралися сьогодні на чергову сорокову сесію. У порядку денному було не досить багато проектів рішень, сесія мала б закінчитися швидко, якби не намагання влади і особисто міського голови Сергія Мінька затягнути процес і заплутати обранців. Отже, що обговорював депутатський корпус і які рішення ухвалив – далі у сюжеті

 

37 депутатів міської ради взяли участь у пленарному засіданні 40-ї сесії. На початку депутатський корпус привітав Євгенію Зайцеву з початком роботи у якості депутата замість Олександра Крамаренка. Обранці, ледве розпочавши засідання, пішли на перерву. Справа в тім, що до порядку денного було внесено проект рішення про створення тимчасової комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Житломасив». Депутати розійшлися аби додати до вже існуючого складу комісії, яку за ініціативи влади було створено іще у лютому 2016 року, і яка так і не звітувала про свою роботу, представників від кожної з профільних комісій міськради. За півгодини сесія продовжилася. Частину питань за традицією і згодою усіх обранців було проголосовано пакетом. У переліку земельних депутатський корпус мав ухвалити проект, згідно з яким підприємство, яке займається вивезенням сміттям, «Умвель-Мелітополь», повинно було отримати земельну ділянку від такого самого підприємства «Мелітополькомунтранс». Мер наполягав на умовах роботи за договором з українсько-німецьким підприємством, депутати намагалися дізнатися – чому влада так вільно роздає землю.   

 Галина Данильченко просила виключити питання про землю для «Умвельту», головуючий натомість поставив на голосування земельні проекти рішення усі разом, але вони не набрали необхідної кількості голосів. Потім депутати голосували аби переголосувати це питання, і на третій раз з перевагою у один голос земельний пакет ухвалили. Депутати дали згоду на передачу до комунальної власності Новобогданівської ОТГ частини будівлі вузлової залізничної станції, яка була реформована. У переліку програм, яких було 10, запитання викликали ті, які стосувалися виділення грошей парку культури. КП останнім часом отримує доволі непогане фінансування з багатьох джерел, у тому числі, з власних - одного з депутатів від «Самопомочі», а отже, може претендувати на те, щоб вважатися приватною власністю. Влада, між тим, охоче погоджується на фінансування парку і з міського бюджету. Цього разу ціна питання півтора мільйони гривень.

Знов, жодних зауважень опозиційних депутаті більшість у міській раді до уваги не взяла, за проекти рішень голосували швидко і, як то кажуть, оперативно. Ухвалили обранці зміни до бюджету, погодилися з отриманням 50-мільйонного кредиту, тощо. Аби ніхто нічого не зрозумів, мер за пропозицією обранців з «Самопомочі» швиденько поставив 10 проектів рішення на голосування. Останнім було питання про створення тимчасової контрольної комісії. Поведінка міського голови нагадувала дії досвідченого наперсточника, який намагався заплутати усіх присутніх, а скоріш, надурити, сподіваючись що ніхто нічого не помітить, не встигне. З самого початку пропонувалося до вже існуючого складу комісії, який пропонувала свого часу Галина Данильченко, і з яким категорично не погоджувався Мінько, додати по одній кандидатурі від кожної профільної комісії. З цим завданням депутати на початку сесії пішли на перерву. Аж ось наприкінці сесії виявилося, що комісія була створена нова, до якої увійшли ті самі представники профільних комісій ради на чолі з Валерієм Міщенком. Депутати обурилися не на жарт. Мінько апелював тим, що попередній склад комісії не викликає довіри, а Юрій Онищук взагалі, на думку Мінька, не має моральних прав очолювати комісію.

Післясловесної гри у наперстки і намагання головуючого видати чорне за біле, з перевагою у один голос комісія у складі Міщенка, Касярума, Біловола, Резницького та Трошиної ухвалена була. Ефективність її роботи красномовно описав депутат Борис Курбатов і сесія на цьому закінчилася.