Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Українців масово позбавляють державної допомоги

Українців масово позбавляють державної допомоги

Мешканців України масово позбавляють субсидій. Відбувається це через зміну правил надання державної пільги з оплати комунальних послуг. Люди перебувають буквально у шоковому стані, адже для малозабезпечених верств населення субсидія була спасінням від непомірно високих тарифів на комуналку. Укриття реальних статків та приховування доходів – це стало приводом до зміни правил надання субсидій українцям

 

За інформацією міністра соціальної політики Андрія Реви, у минулому опалювальному сезоні 925 тисяч домогосподарств отримували субсидію, декларуючи при цьому відсутність доходів декого з членів родин. Відтепер, якщо людина працездатного віку декларує нульовий дохід і не стоїть на обліку у центрі зайнятості, автоматично вважається такою, що отримує щомісячно три прожиткові мінімуми, а це 5 286 гривень. Мелітопольці, що отримали платіжки за травень, не знайшли у них сум субсидій, тобто, вони мали сплатити повний тариф. Субсидії вони поки що позбавилися. Право на її отримання у новому опалювальному сезоні треба довести. У Мелітополі у опалювальний сезон пільгу держави на сплату комунальних послуг отримували 32 тисячі 618 родин. Як людям поєднувати виживання на мізерну пенсію та зарплатню з непомірними комунальними рахунками, вони не знають.

Влада, свого часу, давши українцям право дещо зберегти прибутки, скориставшись субсидією, її зараз відбирає. Через зміни до Закону пільги втратить кожна п'ята родина, насправді ж, вважають експерти, кількість субсидіантів може зменшитися аж на третину. Позбавляться держдопомоги власники нових авто, великих квартир, та ті, хто здає житло в оренду. Не вийде зберегти субсидію і тим, у кого середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної зарплати, це 3 723 гривень,  і тим, хто не сплатив єдиний соціальний внесок з першого січня цього року – 819 гривень протягом трьох місяців поспіль в періоді, за який враховуються доходи. Цікавий факт: навіть якщо людина, дізнавшись про нові правила, розпочне офіційно працевлаштуватися, не факт, що вона може претендувати на субсидію. Справа в тому, що при її нарахуванні на літній період враховуються доходи за третій-четвертий квартали 2017 року, а для призначення на зимовий період - за перший-другий квартали 2018 року. Для того, аби отримати усі відповіді на запитання і дізнатися – чи маєте ви право на те, щоб і надалі отримувати субсидію, треба йти до пунктів соцзахисту, які вже протягом декількох місяців знаходяться у облозі невдоволених мелітопольців. По усій країні спостерігається аналогічна картина: влада людей обдурила. Перші особи країни і зокрема президент, які вихваляються тим, що беруть кредити у МВФ, на відкуп віддають населення цілої країни: ті, хто дає кредити, вимагають підвищення тарифів, пенсійного віку, реформ, українські чиновники на це йдуть, не розуміючи, що ставлять під загрозу життя пенсіонерів та соціально незахищених громадян.

На календарі - початок літа. Люди з острахом чекають на опалювальний сезон та на чергове підняття цін на комуналку. Влада замість того, аби рятувати власний народ, на його шию надягла іще одну петлю.