Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Лиман на порозі смерті

Лиман на порозі смерті

У Кирилівці розпочався черговий етап рятувальної операції з розчищення вимоїни між Молочним лиманом та Азовським морем. Працівники приватного підприємства, які за допомоги спеціальної техніки зараз розчищають гирло, сподіваються, що вже за 10 днів у море з лиману таки підуть ті невеликі залишки малька пелінгасу, що змогли вижити у смертельних для нього, занадто солоних, водах лиману. Приїхав подивитися на роботу головний обласний чиновник - губернатор Запорізької області Костянтин Бриль – людина, яка свого часу ухвалила рішення про відсторонення активістів від робіт на вимоїні, і яка до цього часу так і не змогла організувати ефективне продовження цих робіт, а разом з ними, порятунок Молочного лиману

 

Молочний лиман зараз знаходиться на грані життя й смерті. Декілька років його функціонування фактично без зовнішнього живлення прісною водою зробили з цього розплідника риби справжнє сховище солоної ропи, схожої за своїм характеристикам на ту, яка у Мертвому морі. Красномовно про це свідчить ось цей занедбаний пляжний навіс біля села Охримівка, який колись розташовувався біля самої води. Зараз він височіє посеред пустелі, адже вода у лимані  відійшла на сотні метрів від берега. Ці зміни, як ніхто інші, відчувають мешканці сіл, наближених до лиману.

Починаючи з 2013 року Молочний лиман розпочав своє друге життя. Завдяки ініціативі та небайдужості народного депутата Євгена Балицького, який азом з активістами громадської організації «Врятуємо Молочний лиман разом»  вкладав сили і власні кошти не тільки у розчистку вимоїни, а й завезення сотень тисяч мальків риб різних порід. Між тим, держава в особі губернатора Запорізькой області Костянтина Бриля «попросила» рятівників лиману на вихід і взяла їх функції на себе. Як наслідок – провалені тендери на підтримання вимоїни у належному стані, кілька екологічних катастроф, загибель риби і знищення Молочного лиману. Голова ОДА своєї провини у цьому не бачить, на його думку Костянтина Бриля, питати треба якихось підприємців-диверсантів, які бюджетні гроші взяли, а це 4 млн гривень, а ось робити нічого не стали. Побачив у своїй безгосподарності Костянтин Бриль і якісь таємні дії політичних опонентів.

За декілька років ситуація з лиманом досягла критичної точки через те, що держава не хотіла чи не була спроможна вирішити цю проблему. За справу взялися представники громади Кирилівки. Час від часу люди за свої гроші наймали техніку і чистили з’єднувальний канал, щоб дати рибі вийти або зайти в лиман. Між тим це була крапля в морі.

Врешті-решт довелося губернатору Костянтину Брилю таки щось вирішувати, а саме просити Героя України, генерального директора компанії «Нібулон» Олексія Вадатурського нібито безкоштовно допомогти своєю технікою і людьми розчистити вимоїну. Останній не добирав слів, щоб описати те, що він думає про всі ці корупційні тендери і держане замовлення, але вимушений був дати згоду - на кону стоїть його репутація.

 Зараз перед несподіваним підрядником поставлене єдине завдання  – з’єднати врешті-решт море та лиман, після чого запрацює геотуба, яка на деякий час захистить канал він занесення піском.

 Але це все – знов-таки лише тимчасове вирішення проблеми. Капітальні роботи заплановані вже на наступний рік. Є інформація, що держава виділяє на це 60 млн гривень. Цих грошей достатньо, щоб надовго поєднати море і лиман…або щоб декому з чиновників добре провести свою політичну кампанію, адже 2019 рік - це рік виборів.