Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Автобусів немає, проте їхня вартість росте

Автобусів немає, проте їхня вартість росте

38 мільйонів гривень замість 25-ти раніше запланованих мають намір витратити міські чиновники на придбання автобусів загального користування. Вони повинні стати альтернативою маршрутним таксі і у плані комфортабельності, і у плані ціни. Між тим, усі розмови, що точаться вже котрий місяць, поки що не мають реального підґрунтя, а більше нагадують мрії можновладців і обіцянки, годуючи якими мешканців міста, можна і до виборів дотягнути

 

Рухомий склад, створене автотранспортне підприємство, штат водіїв та диспетчерів, база з ремонтною технікою – усього цього поки що ніби то немає, воно лише у планах чиновників, які плекають у своїх мріях фантазії на тему появи муніципального транспорту, що буде перевозити пересічних мелітопольців та пільговиків за зниженими цінами, зникнення маршрутних таксі, тощо. На одній з попередніх сесій міської ради депутати дали згоду на отримання 50 мільйонів гривень. З них половина мала б піти на придбання автобусів. Для отримання ліцензії на здійснення пасажирських перевезень КП «Комунальна власність» запозичила автобус у ДЮСШ№3, на якому і виїхала з конкурсу, тобто отримання підприємством ліцензії сьогодні можливе навіть без власного рухомого складу. На сесій 31 серпня депутати мали намір отримати від чиновників відповіді на деякі свої запитання, адже їм пропонували збільшити статутний капітал КП «Комунальна власність» з 25 мільйонів гривень до 38. До того ж самі розробники автобусної схеми навіть не спромоглися надати елементарні розрахунки, і чи взагалі існують вони.

Галина Данильченко (голова фракції Опоблоку):  «Розрахунки де? Комунальний транспорт повинен здійснювати перевезення пільгових категорій дешево, так? Рентабельність ніхто не розраховував, проте казали, що вона нульова».

 Як з’ясувалося, і на цьому наголосив міський голова Мінько, у влади раптом виникли якісь проблеми і саме тому  обіцяні автобуси не вийшли на лінії з 1 вересня. Що саме за проблеми мав пояснити заступник голови Федоров. Отже, влада за його словами, розглядала 4 варіанти розміщення придбаних у майбутньому автобусів, зупинилися на колишній базі відділу капбудівнцтва на вул. Костенка, там ніби є бокси для відстоювання та ремонтні цехи. Зараз проводяться розрахунки по 5-ти видах автобусів, а саме – їхня місткість, витрати палива, та стан – чи будуть це нові одиниці чи ті, що вже використовувалися. Між тим, влада, змушуючи депутатів голосувати, не надала жодних розрахунків: то кажуть що їх немає, то раптом з’ясовується, що вони ведуться і досить серйозні.

  Галина Данильченко (голова фракції Опоблоку): «В нас планувалася сума 25 мільйонів, зараз 38. З чим це пов’язано? Отже, розрахунки велися, чому ж не надали депутатам? »

Іван Федоров (заступник міського голови): «Були базові розрахунки, які ми надали Банку тому, що без них ніхто не розглядав пропозиції. За базовими розрахунками ми придбаємо від 13 до 17 автобусів, проводимо моніторинг з транспортним відділом».

Юрій Онищук (депутат міської ради (Опоблок)): «Тариф? Якщо ви готували розрахунки, кредит та відсотки, який виходить тариф з зарплатнею і вартістю автобусів?»

Іван Федоров (заступник міського голови): «Вартість автобусів сьогодні МАЗ 3,2 - 3,5 млн., Еталон – 1,7 – 2,2 млн. ЩО стосується вартості проїзду, то вона не буде перевищувати вартість проїзду у маршрутках, а буде нижчою, конкретну суму ми зможено встановити після придбання рухомого складу»

Галина Данильченко (голова фракції Опоблоку):  7-30 - 7-44 «Усе було б гаразд, якби ви надали розрахунки, ви ж змушуєте голосувати, а розрахунки не надаєте, це якось не чесно».

Отже, насправді, влада, малюючи собі якісь віртуальні картини, насправді поки що не має нічого більш-менш конкретного, окрім своїх намірів, у тому числі, змусити депутатів проголосувати за свої віртуальні бажання. Окрім Галини Данильченко та Юрія Онищука у жодного з обранців не виникло ані сумнівів у реальності цієї автобусної справи, ані бажання отримати хоч якісь пояснення. Проте, якби тільки хоч хтось з депутатів не проголосував, їх відразу б провладні пропагандисти записали до лав зрадників влади, яка не вважає за потрібне посвячувати у свої страви нікого зі сторонніх. Аби не заважали.