Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ База відпочинку за ціною квартири

База відпочинку за ціною квартири

Мелітопольські мільйонери Романови – батько й син - ледве не придбали за безцінь у держави гектар пляжної території у смт. Кирилівка. Йдеться про базу відпочинку «Дружба», яка майже на третину є власністю громади усієї області. Між тим, через розголос у ЗМІ, ця корупційна угода була призупинена

 

У порядок денний обласної сесії, що проходила 30 серпня, попередньо було винесене питання про вихід обласної ради з переліку власників ТОВ "База відпочинку" Дружба ". Ця база знаходиться на косі Пересип у курортній Кирилівці. На її території три житлові корпуси, їдальня, бар і кінотеатр, 3,5 гектара впорядкованої землі. База активно функціонує і щодня приймає гостей. Але чомусь обласна рада вирішила відмовитися від своєї частки аж занадто привабливого місця відпочинку на Азовському узбережжі.

Журналісти інформаційного агентства Regionnews з'ясували, що згідно з даними реєстру станом на 22 серпня поточного року співвласниками ТОВ "База відпочинку" Дружба "є ТОВ" Примсервіс " з часткою більше 70 % і Запорізька обласна рада, частка якого становить 28%.

Цікавим з точки зору корупційних схем є ім'я кінцевого бенефіціара, їм виступає Наталія Георгіївна Шахотіна. У Мелітополі на останніх виборах вона була кандидатом у депутати міської ради від партії "Самопоміч". Журналісти встановили, що професійна діяльність Наталії Шахотіної тісно пов'язана з родиною мелітопольських мільйонерів Романових.

З боку облради уповноваженою особою, яка представляла її інтереси у ТОВ "База відпочинку" Дружба ", є заступник голови облради і теж член об'єднання" Самопоміч "Владислав Марченко.

Спираючись, вочевидь, на аналіз аудиторської перевірки річної фінансової звітності ТОВ «База відпочинку« Дружба» за 2016, нинішній її керівник Світлана Солом'яна повідомила, що вартість усього майнового комплексу, у тому числі 3.5 гектарів землі, за оцінкою становить всього лише 752 тис. гривень. Оцінку проводило ТОВ "Мелітопольське експертно-технічне агентство нерухомого майна". Слід розуміти, що вищевказана сума є загальною вартістю майна, а частка Запорізької обласної ради в цьому і того менше - 211 838 гривень. Саме за ці 200 тисяч гривень Романови і задумали викупити у обласної ради частку в ТОВ «База відпочинку« Дружба ».

Як відомо Світлана Солом'яна має значний досвід роботи на виборах, у тому числі, у керівному складі мелітопольського виборчкому, окрім цього, вона обіймала посаду заступника начальника мелітопольського управління комунальної власності. ТОВ "Мелітопольське експертно-технічне агентство нерухомого майна" - наближене до місцевої влади і безпосередньо заступнику мера і депутата облради Івану Федорову підприємство. Воно робить найбільшу кількість експертних оцінок комунального майна за запитом міськвиконкому.

Саме депутат облради Іван Федоров серед інших активно лобіював винесення на сесію облради проекту рішення з питання продажу частини власності облради ТОВ «База відпочинку« Дружба » "Завдяки" цим рішенням депутати могли віддати власність громади площею 3.5 гектара, оцінивши її приблизно як 10 соток землі біля моря. Після реалізації цієї афери вся база відпочинку "Дружба" перейшла б у руки родини Романових, а свою частку в новій фешенебельній базі відпочинку мали б і Федоров, і Марченко та багато інших. При цьому бюджет недоотримав би мільйони гривень. І це на тлі ущемляє нинішньою владою звичних соціальних стандартів, таких, наприклад, як харчування школярів молодших класів.

Але цього не сталося. У зв'язку з наростаючим журналістським і політичним скандалом навколо ТОВ «База відпочинку«Дружба» питання про продаж частки бази на сесії облради виключили з порядку денного.