Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ «Нагрітися» на мед реформі?

«Нагрітися» на мед реформі?

Міські чиновники у гонитві за грошима, нехтують правами мелітопольців, які не за своєю волею, а за волею міністерства охорони здоров’я стали учасниками реформування системи надання медичних послуг. 20 тисяч городян, що вже уклали договори з лікарями сімейної медицини, повинні будуть зробити це іще раз. Ось тільки людям поки що про це не кажуть

 

І вовки ситі і вівці цілі. Саме таку ідею, мабуть, заклали міські чиновники, втілюючи реформу на базі відомої у народі «зеленої» поліклініки, яка була і залишається комунальною установою «Центр первинної медико-санітарної допомоги№1». На цих площах дещо раніше було створено такий самий Центр з номером 2, який за рішенням останньої сесії міської ради раптом став не просто комунальною установою, а комунальною неприбутковою установою. Обидва Центри надання первинної медико-санітарної допомоги розташовуються у «зеленій» поліклініці. У «зеленій» комунальній поліклініці працюють 23 сімейні лікарі, у Центрі номер 2, неприбутковій установі, - 50. Сімейні лікарі «зеленки» свого часу уклали договори з більш ніж 20-ма тисячами пацієнтів, лікарі неприбуткової організації – з 36-ма тисячами. Неприбуткова організація у подальшому отримуватиме кошти по лінії Національної служби здоров’я на основі кількості укладених з пацієнтами договорів у рамках мед реформи, «зелена» комунальна поліклініка поки що фінансується Мін охорони здоров’я, тобто, з держ бюджету. Отже, все іде, нібито, за планом. Але міські чиновники, як виявилося, мають інший план.

Отже, далі події розгортаються наступним чином. Мелітопольські втілювачі реформи Уляни Супрун ухвалюють рішення про необхідність переведення 23 лікарів сімейної медицини зі штату «зеленої» комунальної поліклініки до штату другого, неприбуткового Центру надання медико-санітарної допомоги. Що було втілено у життя 1 серпня. За фактом у комунальній установі, у «зеленій» поліклініці лікарів сімейної медицини не залишається, а працюють лише управлінці. Бюджет таким чином скинув свій фінансовий тягар на плечі держави і Нац служби охорони здоров’я, мовляв, нехай вона утримує мед працівників. Вони ж, працюючи тепер у іншій структурі, повинні переукласти зі своїми ж пацієнтами договори на надання послуг, а це 20 тисяч чоловік, аби у 2019 році не позбавитися можливості  отримувати гроші від Національної служби охорони здоров’я. Нагадаємо, медики мають набрати певну кількість пацієнтів, і зважаючи на цю кількість їм буде нараховуватися платня. Нац служба охорони здоров’я укладатиме договори із медзакладами та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення.

Що ж ми маємо на сьогоднішній день? Міські реформатори, які вирішили перевести 23 медпрацівника у неприбуткову організацію і залишили у поліклініці лише керівний склад ЦНМСД№1, мали б цю комунальну установу закрити, адже у ній необхідні мед послуги не надаються. Проте, вони цього не зробили. Причина – банальна. Кошти. Чималі. Кредит у 5 мільйонів гривень, які можна отримати від Світового Банку. До речі, згоду на їхнє отримання очільникам виконкому надали депутати міськради на останній сесії. Тобто, гроші, передбачені на надання медичної допомоги населенню, невдовзі отримає ЦНМСД№1, який фактично ці послуги не надає, адже не має сімейних лікарів. Зважаючи на те, що отримувати кошти світового банку може лише комунальна установа, там хтось має залишитися, у нашому випадку там залишили керівний апарат та управлінців. Зваживши на те, яку здобич можна вполювати, отримавши зі Світового банку 5 мільйонів гривень, міські менеджери пішли на те, щоб ввести у оману Світовий банк, що надає гроші за програмою «Надзвичайна кредитна допомога для відновлення України. Як бачимо,  відновлення в усій красі, як то кажуть. Якщо такими темпами та з такими апетитами хвататися за реформування, то у найближчому майбутньому реформувати буде нічого.