Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Чиновники змусили лікарів заробляти самостійно

Чиновники змусили лікарів заробляти самостійно

І ось ще один яскравий приклад того, як чиновники, що поспішають втілити медичну реформу у життя, порушують права громадян. Відсьогодні послуги однієї з міських лікарень стали платними. Члени виконкому на своєму засіданні прийняли рішення про встановлення тарифів на послуги у колишній вузловій лікарні Придніпровської залізниці, нині вона реорганізована у комунальне некомерційне підприємство «Міська лікарня планового лікування»

 

Колишня залізнична, а нині міська лікарня планового лікування складається з трьох підрозділів – поліклініки на вулиці Гетьмана Сагайдачного, 69 та стаціонару і стоматології, які розташовані на вулиці Українській, 21. У січні 2015-го року вона була передана на баланс міста. Спочатку Мелітополь взяв на себе зобов’язання з утримання лікарні, але зараз,  коли розпочалася медична реформа, за словами представників влади, фінансувати цей мед заклад міському бюджету важко. Між тим, закривати колишні вузлові лікарні заборонено наказом Кабміну, їх можна реорганізовувати чи   переформатовувати, але зберегти.  Тож було прийнято рішення про те, що лікарня зароблятиме частину коштів сама. На одній з літніх сесій міської ради депутати змінили статус лікарні – з комунальної установи вона стала комунальним некомерційним підприємством. А сьогодні на засіданні виконкому були встановлені тарифи на медичні послуги. Так, вартість відвідування вузьких спеціалістів  коливається від 37-ми до 48-ми гривень, за внутрішньовенну ін’єкцію треба буде сплатити 11,58, за внутрішньом’язовий укол – 6,50, за крапельницю – 30 гривень.

Олексій Леонов (головний лікар КНП «Міська лікарня планового лікування»): «В тариф входить зарплата, тех. працівникам оплата, благоустрій території, нульова рентабельність».

Головний лікар додав, що у світлі реформи така перспектива чекає усі мед заклади країни.

Олексій Леонов (головний лікар КНП «Міська лікарня планового лікування»): «З наступного року усі будуть переходити на таку систему, ми перші.   Кадр 3830 Це робиться для того, що змінюється система фінансування. Раніше була субвенція, а зараз напряму лікарні будуть отримувати».

Між тим, запевнив лікар, платити за медичні послуги будуть не усі. Пацієнти, які матимуть направлення від сімейних лікарів, будуть відвідувати вузьких спеціалістів безкоштовно, точніше, за них заплатить бюджет.

Олексій Леонов (головний лікар КНП «Міська лікарня планового лікування»): «За направленням сімейних лікарів вузьких спеціалістів пацієнти будуть відвідувати безкоштовно».

Наразі для колишньої залізничної лікарні введення платних послуг – єдиний спосіб існування та збереження робочих місць для колективу. Міська влада, яка з легкістю витрачає десятки мільйонів гривень на благоустрій, тротуарну плитку, стовпи по тисячі євро та інше, встановлення платних послуг у лікарні називає хоч і не популярною мірою, але необхідною. Між тим, прості мешканці міста беруться за голову, бо більшості населення їх зарплат і пенсій ледве вистачає на харчі та комуналку.

Варто зазначити, що Конституція України гарантує безкоштовну медичну допомогу.  Але нова медична реформа, яку впроваджує нинішня влада, порушує і основний закон країни, і права громадян на захист здоров’я та  гідне життя.