Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Немає шолому і ремінь не пристібнутий – заплати штраф

Немає шолому і ремінь не пристібнутий – заплати штраф

У 17 разів в Україні збільшено штрафи для водіїв авто, які не користуються ременями безпеки. Депутати Верховної Ради більшістю голосів підтримали законопроект щодо збільшення суми штрафу. Йдеться, до речі, і про ремені безпеки, і про шоломи мотоциклістів, яких або немає, або вони не зафіксовані надійно на голові. Головна мета затвердження цього законопроекту – зниження травматизму і смертності на українських дорогах

 

На питання  – чи обов’язково фіксувати ремінь безпеки у автомобілі, і чи вдягати шолом, сідаючи на мотоцикл, сам для себе має відповісти кожен водій, як і приймати рішення про свою безпеку. Між тим, в Україні про власників автівок та мотобайків подбала держава: депутати Верховної Ради збільшили штрафи за відсутність засобів безпеки. Згідно із затвердженим законопроектом, тим водіям, які не користуються  засобами пасивної безпеки або у кого відсутній мотошолом, треба буде заплатити штраф у розмірі 850 гривень, тоді коли раніше це була 51 гривня. У Америці та Європі, між тим, у автомобілях вбудована спеціальна система, яка не дозволить машині поїхати доки і водій, і пасажири, не пристебнуть ремені безпеки. В Україні кермувальники менш відповідальні. Ми поцікавилися у мелітопольських водіїв – як вони ставляться до рішення Верховної Ради збільшити штрафи.

Штраф в Україні збільшено у 17 разів і він складає 850 гривень. В Європі штрафи за подібні порушення більi суттєві: у Чехії стягують 77 євро, у Словенії – 120 євро, а у Франції – 135. Про те, що убезпечувати необхідно і себе, і пасажирів, свідчить статистика. За офіційними даними української поліції, щорічно на дорогах України гине більше 3-х з половиною тисяч людей, травмуються не менше 35-ти тисяч. Україна є одним з лідерів серед європейських країн за показниками аварійності на автошляхах. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я невикористання ременів і мотошоломів - ключовий фактор ризику, який впливає на безпеку і є прямою причиною багатьох ДТП.

До речі, пристібатися ременями безпеки повинні і пасажири, що сидять на задніх сидіннях. Якщо ж поліцейський зафіксує відсутність ременя безпеки, він може оштрафувати і водія, який не подбав про безпеку пасажирі, і самого пасажира, який знехтував правилом дорожнього руху.