Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Дмитро Донцов – син нескореної нації

Дмитро Донцов – син нескореної нації

Студенти МДПУ ім. Б.Хмельницького взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій життю та роботам ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова. Про цю неординарну людину розповідали вчені, поети і філософи, які приїхали у Мелітополь з різних міст України. Сюрпризом для усіх стала демонстрація відеофільму, присвяченого життю критика, публіциста і політичного діяча Дмитра Донцова

 

Дмитро Іванович Донцов  -  видатний український політичний мислитель. Окрім цього він відомий, як літературний критик, журналіст, видавець, громадський та  політичний діяч. Народилася ця неординарна людина в Мелітополі. Його батьки були дворянами, а отже, родина була досить заможною. Постать Дмитра Донцова стала однією з найсуперечливіших і значущих в історії України 20-го століття. Для радянської пропаганди він був ритуальним об’єктом нищівної критики і лайки, бачив Україну модерновою цивілізованою європейською державою, започаткував в українській політиці й політології широке геополітичне мислення.

Починаючи від 60-х років, окремі твори Донцова нелегально поширювалися у дисидентських колах. Його погляди еволюціонували від соціал-демократії до націоналізму, від атеїзму до ідей церкви. Своїм головним завданням він вважав виховання української нації в дусі активізму і особливі надії покладав саме на молодь. Сьогодні серед гостей науково-практичної конференції в педуніверситеті були родичі Дмитра Івановича. Олександр Донцов привіз в Мелітополь фотографії з сімейного архіву й розповів цікаві факти з біографії свого відомого родича.

Організатори конференції сподіваються, що подібні зустрічі будуть проходити щорічно з великою кількістю запрошених гостей.