Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ «Їжа» для автомобілів – делікатес?

«Їжа» для автомобілів – делікатес?

Сьогодні в багатьох містах України одночасно пройшли акції протесту проти підвищення вартості палива для автомобілів. Приєдналися до цього заходу і мелітопольці. Більше сотні городян зібралися на площі Перемоги з вимогою до влади зупинити ріст цін на заправках

 

Саме так, дуже голосно протестували сьогодні володарі автівок в Мелітополі проти чергового підвищення ціни на паливо. Власники автомобілів не розуміють, чому тільки за останні дні вартість бензину однієї марки зросла на 10 відсотків. При цьому чиновники у владних кабінетах Києва жодним чином ситуацію не коментують.
Бензин в Україні дорожчає з серпня: тоді найпопулярніший тип автомобільного пального А-95 коштував 29 гривень 20 копійок. Перед цим кілька місяців бензин майже не змінювався у ціні, а періодично навіть трохи дешевшав. А ще раніше, у період з жовтня 2017 року по січень 2018-го бензин подорожчав дуже суттєво: на шість гривень за літр. Експерти Інституту енергетичних стратегій припускають, що до зими бензин іще подорожчає приблизно на 1,5 гривні за літр. Між тим, не треба знімати з рахунку й спроби вплинути на вартість пального адміністративно, на різних мережах АЗС вартість А-95 та дизпалива змінюватиметься неоднаково.

Автолюбителі підозрюють, що чергове підвищення ціни – це чергова спроба олігархів нажитися на простих українцях. Зараз вартість літру бензину вже перевищила 1 долар. В Україні саме 90% від ціни бензину належить саме валютній складовій. У подальшому, впевнені мелітопольці, якщо громадяни не будуть протестувати, паливо буде коштувати як золото.

Цікаво, що на мітинг автомобілістів не прийшов жодний представник місцевої влади. Безумовно, від мелітопольських чиновників формування ціни на паливо не залежить, але всі знають, до якої політичної сили належить мер Сергій Мінько та його заступники. Саме представники Блоку Петра Порошенка зараз керують країною, а отже і несуть відповідальність за все, що в ній відбувається.