Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Військовий збір армію не фінансує?

Військовий збір армію не фінансує?

Запорізькі платники з початку року сплатили до державного бюджету майже 388 мільйонів гривень військового збору, що майже на 82 мільйони більше, ніж торік. Лише у вересні сума склала майже 45 мільйонів

 

Переважну більшість надходжень забезпечили платники м. Запоріжжя – понад 200 мільйонів, Мелітополь, Мелітопольський та Веселівський райони перерахували 36 мільйонів 600 тисяч гривень. Треба зазначити, що цей податок, що з самого початку був призначений для підтримки армії та військових, насправді на фінансування оборонного відомства напряму не йде, гроші  надходять до загального фонду держбюджету, з якого, як відомо, фінансуються абсолютно усі статті видатків. У 2016 та 2017 роках до бюджету надходило по 11,5 мільярдів гривень військового збору. Зважаючи на те, яким чином останнім часом фінансується армія, ці суми, якби надходили до адресата напряму у повному обсязі, іще більше покращили б фінансування потреб військових. З іншого боку, якщо армія і без того фінансується на достатньо високому рівні, простих українців, з доходів яких примусово стягується обов’язків військовий збір, можна було б і звільнити від його сплати, або, принаймні, назвати його не військовим збором, а будь-яким іншим.

Нагадаємо, ставка військового збору складає 1,5 відсотка від доходів громадян, у тому числі, іноземних, які оподатковуються під час їх нарахування (зарплата, винагороди за трудовими договорами, від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, від операцій з майном та інші).