Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ «Ми хотіли жити»: книга про страшну трагедію Голокосту і варварство нацистів

«Ми хотіли жити»: книга про страшну трагедію Голокосту і варварство нацистів

«Ми хотіли жити» - під такою назвою побачила світ двотомна книга про Голокост в Україні. Її автор - Борис Забарко, колишній в'язень Шаргородського гетто. Презентація книги пройшла сьомого листопада в Мелітополі в ПК імені Шевченка

 

Борис Михайлович Забарко - голова Всеукраїнської асоціації євреїв - колишніх в'язнів гетто і нацистських концтаборів, доктор історичних наук, заслужений діяч науки і техніки України. Сам є колишнім в'язнем Шаргородського гетто у Вінницькій області. Працею його життя є книги про Голокост, страшну сторінку в історії війни минулого століття. Борис Забарко написав уже вісім книг: ««Живими лишились тільки ми», тритомник «Життя і смерть в епоху Холокоста» і двотомник «Ми хотіли жити… Свідчення і документи». Презентація останньої книги пройшла в конференц-залі ПК імені Шевченка.

 Книга «Ми хотіли жити»  - це документальні свідчення про долю українського єврейства в роки війни. Книги об'ємні, перший том - більше семисот сімдесяти сторінок, другий - майже шістсот, містять спогади колишніх в'язнів нацистських концтаборів, людей, які пережили катастрофу двадцятого століття - Голокост. Допомогу в публікації книг, організації їх презентацій надає Міжнародний благодійний фонд «Крила слави».

 На презентацію книг прийшли члени міського єврейського товариства, місцеві краєзнавці та історики. Книги про Голокост Бориса Забарко можна буде знайти в бібліотеках Мелітополя і єврейському товаристві.