Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Бюджет зростає як на дріжджах

Бюджет зростає як на дріжджах

Майже півтора мільярди гривень буде становити бюджет Мелітополя у наступному, 2019 році. Про це під час бюджетних слухань, які проходили у виконкомі, доповіла начальник фінуправління Яна Чабан. При цьому власні доходи міста не перевищать 600 млн гривень, всі інші кошти надійдуть ззовні

 

1 млрд 432 млн гривень – на таку суму будуть орієнтуватися головні розпорядники бюджетних коштів Мелітополя у наступному році. Зрозуміло, що ця цифра буде ще неодноразово коригуватися під час 2019 року, але основа, від якої можна відштовхуватися, вже прорахована. Але тут треба розуміти, що місто власними силами може зібрати лише 600 млн гривень – це податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, акцизний податок, плата за землю, податок на нерухоме майно та інше. Власне кажучи, цими грошима Мелітополь й може розпоряджатися так, як йому заманеться, вся інша сума від майже півтора мільярдного бюджету йде строго за призначенням – а це переважно зарплатня працівникам бюджетних установ.

 Яна Чабан (начальник фінансового управління ): «Прибутки і видатки бюджету збалансовані між собою».

Однією з найцікавіших для пересічних громадян бюджетних цифр є сума, яку закладають у бюджет розвитку. Саме з нього фінансуються різні комунальні роботи з благоустрою міста. Наступного року бюджет розвитку складе 87 млн гривень. З них, наприклад 1 млн піде на реконструкцію зелених насаджень, 10 млн гривен на ремонт внутрішньо дворових територій тощо. Для автолюбителів буде важливо дізнатися про те, де комунальники планують у 2019 році робити капітальний ремонт доріг.

Окрім цього, наступного року Мелітополь може розраховувати на отримання  (двохсот п’ятдесяти восьми) 258 мільйонів гривень державної субвенції. Призначені ці кошти на реконструкцію та будівництво цілої низки об’єктів. Як ми вже повідомляли, цього року народний депутат України Євген Балицький домігся внесення до проекту головного кошторису країни фінансових пропозицій, сформованих органами місцевого самоврядування. У першому читанні народні депутати підтримали суму у 258 мільйонів, внесену до проекту держбюджету. Попереду іще друге читання і ухваленні бюджету в цілому. Отже, саме від цього затвердження буде залежати і загальна сума бюджету Мелітополя на 2019 рік.