Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Школярі заглянули у майбутнє у День Святої Катерини

Школярі заглянули у майбутнє у День Святої Катерини

Бажають знати, що буде… Мелітопольські школярі долучаються до українських народних традицій. 7-го грудня у День Святої Катерини молодь проводила гадання, мета яких - дізнатися, що їх чекає в майбутньому році

 

Уже багато років у першій школі працює гурток «Фольклору і етнографії», ним керує українознавець Оксана Човпило. Тут підростаюче покоління дізнається багато нового і цікавого про побут, традиції та звичаї наших предків. Школярі із задоволенням відвідують всі заняття і вивчають народні та православні обряди українців. Сьомого грудня в День Святої Катерини, в народі його називають «Святом дівочої долі», в холі школи був організований імпровізований майданчик. Всі бажаючі, в основному це були дівчатка, могли в цей день долучитись до народних гадань і дізнатися, наприклад, ім'я свого судженого, ким він буде за професією, тощо.

Щоб дізнатися свою долю, в День Катерини є багато різних гадань. Дівчата ставлять гілочку вишні і чекають, щоб вона зацвіла, рахують кількість взятого насіння, пишуть записки з іменами наречених і багато іншого. На перервах у цей день в школі було гамірно: охочих дізнатися свою долю збиралося біля столика дуже багато.

 Ще одна цікава традиція в цей день за участю собаки. Дівчата писали свої імена на аркуші паперу, а зверху клали шматок пирога: чиє ласощі вибере чотириногий друг, тій буде щаслива доля. День народних традицій в першій школі пройшов дуже весело і пізнавально: школярі про долю свою дізналися, поласували смачною випічкою та долучилися до українських традицій.