Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Влада «закриває» рота ЗМІ?

Влада «закриває» рота ЗМІ?

Мелітопольські чиновники, які себе вважають демократами, зганьбилися на всю Україну. Місцеві можновладці сьогодні припустилися, мабуть, найбільшої своєї помилки. За вказівкою перших осіб Мелітополя, представниця прес-служби мерії виставила нашу знімальну групу з автобусу з журналістами інших ЗМІ, які мали намір висвітлити візит губернатора області Костянтина Бриля. Спочатку взагалі була інформація про візит прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. На цю протиправну подію відгукнулися журналісти України, які засудили дії мелітопольських чиновників, за що ми їм вдячні

 

Телекомпанія МТВ-плюс, що існує на медіа-ринку 25 років, завжди була і залишається в опозиції до місцевої влади, незважаючи на те, яку політичну силу представляє особа, що тимчасово, 5 років, займає перший кабінет виконкому. Позиція нашого творчого колективу дуже проста – у розпорядженні міських голів завжди були і є підконтрольні їм комунальні медіа ресурси, яких вони фінансують, зокрема, грошима платників податків, тобто усіх мелітопольців, а ті, можна припустити, віддячують чиновникам суто позитивними матеріалами, новинами, сюжетами, тощо. Обидві сторони це влаштовує.

У той самий час думки незгодних з діяльністю можновладців пересічних громадян, а також політичних опонентів чиновників, частіше за все замовчуються. В ефірі нашої телекомпанії глядачі мають можливість побачити картинку, інакшу, відмінну від тієї, що подають ЗМІ, лояльні до влади. Слід зазначити, що в усі попередні роки усі мери  Мелітополя - Віктор та Дмитро Сичови, Василь Єфименко та Сергій Вальтер - завжди надавали усім ЗМІ рівну можливість для збору інформації і її оприлюднення, відповідно до Закону «Про телебачення та радіомовлення».

Але це не стосується Сергія Мінька та членів його команди чиновників, які раптом вирішили, що можуть нехтувати Законами України і правилами, за якими живе українське демократичне суспільство. Спочатку вони припинили  повідомляти редакцію нашої телекомпанії про офіційні заходи, які відбуваються у місті, потім відмовили у акредитації, зокрема, на прес-конференцію самого Мінька, мотивувавши відмову браком стільців у кабінеті міського голови. Потім заступник мера Іван Федоров узяв на себе роль цензора і почав на своїх брифінгах аналізувати інформаційні сюжети, що виходять у ефір телекомпанії. Сьогодні чиновники перевершили самих себе. Вони відмовили нашій знімальній групі у можливості висвітлити візит губернатора області. Нас попросили вийти з автобусу, найнятого виконкомом для журналістів, який повинен був везти представників ЗМІ на зустріч з Костянтином Брилем. Співробітниця прес-служби виконкому повідомила, що цей транспортний засіб наданий лише для тих ЗМІ, кого вони запросили на нього телефоном. Цей інцидент відразу ж набув розголосу в Україні, серед демократичних ЗМІ, одними з перших на нього звернув увагу голова Національної спілки журналістів України. Ось що написав голова цієї організації Сергій Томіленко на офіційному сайті Спілки Журналістів. І далі цитата:

 «Знову поділ журналістів на «хороших» і «не таких»! Як підтверджують колеги, останнім часом у Мелітополі практикується свідоме обмеження доступу працівників окремих медіа на офіційні події чи до офіційної інформації. «Не таких» журналістів не запрошують на заходи, «забувають» надіслати анонси чи релізи, влаштовують обструкцію на прес-конференціях, –НСЖУ засуджує будь-яку практику обмеження прав журналістів на доступ до інформації, поділ журналістів чиновниками та політиками за ознаками лояльності до влади чи опозиції. Посадовці є підзвітними громадянам, а журналісти – не прохачі! Критична або опозиційна преса – це реалії, з якими має рахуватися кожен, хто йде у владу».
Доречі, цю новину протягом дня вже опублікували деякі мелітопольські та всеукраїнські ЗМІ. Мер Сергій Мінько та його заступник Іван Федоров стали по-справжньому відомими у широких колах представників четвертої влади України.

Від себе хочеться нагадати тимчасовим керманичам міста про те, що виконком, зокрема, і місто взагалі, не є їхньою  приватною власністю. Згідно статті 171 Кримінального кодексу України, умисне перешкоджання професійній діяльності журналістів карається штрафом, або арештом, або ув’язненням. Якщо у чиновника є претензії до правдивості інформації, яку транслює те чи інше ЗМІ, він може звернутися до суду і виправдати своє ім’я. Але ніяких позовів в останній час з боку мелітопольської влади до нашої телекомпанії не було, а ті що були – чиновники повністю грохали. Висновки робіть самі.

І останнє. Дуже сподіваємося, що чиновники з виконкому у цій ситуації будуть мужніми і не стануть ховатися за спинами дівчат зі своєї прес-служби, видаючи, що сьогоднішній інцидент – це їх особиста імпровізація.