Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Запорізькій області 80 років

Запорізькій області 80 років

З нагоди святкування 80-річчя утворення Запорізької області в міському краєзнавчому музеї пройшла краєзнавча година під назвою «Запорізька область крізь роки». Захід відбувся за участю бібліотекарів шкіл міста та членів громадського об’єднання «Спілка краєзнавців Мелітопольщини»

 

Запоріжжя - красивий та неповторний регіон, якому випала щаслива доля стати одним із визначних чинників національного поступу і українського відродження, а також зайняти винятково важливе місце в житті України. Директор музею Лейла Ібрагімова розповіла присутнім про історію створення Запорізької області. Гості змоли також побачити презентацію та відеофільм.    

Створення окремої адміністративної одиниці - Запорізької області – датується кінцем 18-го століття. У 1783-му році землі Запорізького війська козацького увійшли до складу Катеринославського намісництва, а південь області – до Таврійської губернії. У 20-30-х роках 20-го століття створилася окрема Олександрівська губернія, 23-го березня 1921-го року її перейменували на Запорізьку, залишивши губернським центром Олександрівськ. Та окремо Запорізька губернія проіснувала недовго, адже з 1-го грудня 1922-го року її включили до складу Катеринославської губернії, а з 1932-го року – до Дніпропетровської області. І нарешті 10-го січня 1939-го року з’явився Указ президіуму Верховної Ради СРСР про утворення Сумської, Кіровоградськоїі Запорізької областей у складі Української радянської соціалістичної республіки. В 3-му пункті йшлося про створення Запорізької області з центром в місті Запоріжжя. На 3-ому поверсі музею працює книжкова виставка, на якій зібрані книги, фотографії та фондові предмети, що характеризують історію та сьогодення нашої області.