Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Вчаться навчати: мелітопольські вчителі взяли участь у освітньому форумі

Вчаться навчати: мелітопольські вчителі взяли участь у освітньому форумі

Поки школярі відпочивають на зимових канікулах, вчителі навчаються. Сьогодні у Мелітопольському державному педагогічному університеті відбувся перший відкритий освітній форум «Нова українська школа: партнерство у дії». Вчителі і науковці ділилися своїм досвідом у реалізації освітньої реформи

 

Концепція нової української школи стартувала 1-го вересня 2018-го року. Її основна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатися, і яка даватиме учням не тільки знання, а ще й вміння застосовувати їх у житті.  Для реалізації цієї реформи важлива, насамперед, підготовка вчителів.

Тетяна Озерова (директор департаменту науки і освіти Запорізької облдержадміністрації): «Бо вчитель повинен вчитися усе життя. Ми можемо поміняти парти, але вчителя ми швидко не поміняємо. Наша завдання – поміняти ставлення до педагогіки, до дітей».

Фахівці зазначають про необхідність залучення до впровадження концепції нової української школи не тільки вчителів, а ще й вихователів дитячих садків, науковців та студентів - майбутніх педагогів.

Ірина Щербак (начальник Мелітопольського міського управління освіти): «Хочеться, щоб наші вчителі, і студенти не боялися працювати у школі. Вчитель нової української школи повинен знаходити підхід, застосовувати інноваційні методи, тому ми сьогодні і зібралися».

Для того, щоб допомагати вчителям у впровадженні освітньої реформи, Мелітопольський державний педуніверситет започаткував Методичну майстерню педагога нової української школи. У її заходах взяли участь вже понад 1300 вчителів. Для презентації та обміну досвідом педуніверситет організував освітній форум.

Ірина Мальцева (в.о. ректора МДПУ): «Сьогоднішній форум – презентація педмайстерності і науковців, і вчителів».

У рамках освітнього форуму відбулися тренінги і майстер-класи з використання цікавих освітніх та виховних методик. У форумі взяли участь майже 400 вчителів, вихователів та керівників навчальних закладів Мелітополя.