Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Президентська кампанія стартувала

Президентська кампанія стартувала

В Україні триває президентська передвиборча компанія. Стартувала вона 31 грудня минулого року. Претенденти на крісло Гаранта відзначили новорічні та різдвяні свята та почали реєструватися у ЦВК. При цьому першими стартували менш рейтингові особи, важковаговики, скоріш за все, відтермінують свою реєстрацію до кінця січня аби мати можливість якомога довше проводити бурну політичну діяльність на загал, як політичні персони, а не як кандидати – адже для них це, до моменту реєстрації, є безкоштовним

 

Вибори Президента Україні відбудуться 31 березня 2019 року. Вони можуть закінчитися у один тур, у випадку, якщо хтось з кандидатів отримає більше половини голосів виборців, а можуть триватимуть два тури, у другому будуть змагатися два найбільш рейтингових претендента на крісло Гаранта. На сьогодні ЦВК офіційно зареєструвала кандидатами у Президенти п’ятьох осіб – самовисуванців Ігоря Шевченка та Віталія Скоцика, лідера партії «Самопоміч» Андрія Садового, лідера партії «Суспільно-політичний рух «Справедливість» Валентина Наливайченка та голову соціал-демократичної партії Сергія Капліна. Між тим, соціологи вважають головними претендентами зовсім не їх, а Юлію Тимошенко, Володимира Зеленського, Петра Порошенка, Анатолія Гриценка, Олександра Вілкула та Юрія Бойка. У них є час до 3 лютого включно подати документи до ЦВК аби офіційно стати кандидатами на посаду № 1 в країні. Нагадаємо, кандидати повинні зробити внесок у 2,5 мільйони гривень, раніше це було 500 тисяч гривень.  Повернеться ця сума лише тим, хто потрапить до другого туру, або переможцю першого туру.

З нюансів цієї виборчої компанії слід відмітити те, що українці в Росії не зможуть проголосувати за того чи іншого кандидата, адже передвиборчі дільниці відкриватися на території сусіда-агресора не будуть. Для цього виборцям необхідно буде виїхати за кордон – припустимо в Грузію або Фінляндію, і там виконати свій громадянський обов’язок. Також у якості спостерігачів на дільницях в Україні ЦВК не буде реєструвати представників з Росії.

Функції президента в України складаються з двох основних аспектів – виконання ролі головнокомандувача збройних сил та здійснення зовнішньої політики держави. Відповідно, саме Гарант є відповідальним за обороноздатність України та за те, членом яких міжнародних організацій та альянсів буде наша країна.