Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ З рівнем середньої зарплати Запорізька область серед лідерів

З рівнем середньої зарплати Запорізька область серед лідерів

За рівнем заробітної плати Запорізька область піднялася на четверту позицію серед регіонів України. Якою є середньомісячна зарплата у нашій області та про інші новини коротко дивіться у нашому огляді

 

За даними обласного управління статистики, середньомісячна заробітна плата по області у січні-листопаді 2018 року склала 9238 грн. (ІV місце серед регіонів України), що в 1,5 рази менше максимального показника по країні (м.Київ). Найвищий розмір заробітної плати зафіксований  у працівників постачання електроенергії та газу (понад 15 тисяч), добувної промисловості і розроблення кар'єрів (майже 15 тисяч) та металургійного виробництва  (понад 14 тисяч гривень). До групи з найнижчою заробітною платою, розмір якої складає 42–67% середньообласного рівня, відносяться працівники текстильного виробництва, сфери харчування, сільського господарства, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги.

Запорізька область цього року відзначає 80-річний ювілей. Аби місцеве населення не забувало історію рідного краю, Головне управління статистики у Запорізькій області підготувало ювілейний статистичний збірник. Так, за 80 років в області чисельність населення у містах переважала  кількість жителів, які проживали у сільській місцевості. На сьогодні чисельність населення Запорізької області становить 1 709 007 осіб. До складу області входять 20 районів та п’ять міст обласного значення. У рамках реформи децентралізації наразі на території Запорізької області створено 52 об’єднані територіальні громади, в які об'єдналися 188 місцевих рад.

 Минулого року в Запорізькій області було придбано 64 квартири для 66 дітей - сиріт. Як повідомляється на сайті   облдержадміністрації,  на придбання житла дітям-сиротам у 2018 році  було спрямовано 25 млн. 900 тис. грн. Цього року на придбання житла дітям-сиротам передбачено значно більшу суму - 41 млн. грн. Усього у Запорізькій області на соціальному квартирному обліку перебуває 1 тис. 140 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і осіб із їх числа.