Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Туристи платитимуть туристичний збір

Туристи платитимуть туристичний збір

Нове податкове законодавство України вимагає від відпочиваючих та власників туристичних об'єктів обов'язкову сплату туристичного збору у місцеві бюджети. На сесії 5 лютого депутати Кирилівської селищної ради затвердили рішення про встановлення нових ставок туристичного збору. Об'єкти неплатників будуть позбавлені комунальних послуг, а самі вони понесуть карну відповідальність

 

З цього сезону відпочиваючі на території Кирилівської ОТГ будуть сплачувати туристичний збір. Це стосується осіб, що тимчасово розміщуватимуться у готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках, хостелах, будинках відпочинку, туристичних базах, таборах для відпочинку, пансіонатах. Сплата туристичного збору стосується і тих, хто буде відпочивати у приватному секторі. Тур агенти, що збирають з відпочиваючих збір, повинні перераховувати його у бюджет Кирилівської громади авансом за квартал. Це означає, що власники усіх баз, таборів, кемпінгів, тощо, аби отримати дозвіл на роботу з квітня і мати підписаний паспорт бази, повинні обов’язково оплатити туристичний збір наперед до 30 березня, спираючись або на дані попереднього року або порахувавши приблизно місткість свого закладу. Якщо за підсумком сезону виявиться, що суму туристичного збору переплачено, залишок перейде на наступний квартал. А ось якщо туристичний збір не буде сплачено і база при цьому буде працювати, про ці факти буде повідомлено до поліції. Окрім цього, бази відпочинку, що ухилятимуться від сплати туристичного збору, залишаться без  договорів на вивезення сміття, рідких побутових відходів та постачання води.

Максимальну щоденну ставку туристичного збору для громадян України місцеві ради можуть встановлювати на рівні пів відсотка від мінімальної зарплатні, тобто 20 гривень 87 копійок на день. У Кирилівській ОТГ встановлено ставку у дванадцять сотих відсотка, що у грошовому еквіваленті становить 5 гривень на день. Для громадян інших держав це 41 гривня 73 копійки на день ( 1% від мінімалки). З дітей до 18 років та туристів пільгових категорій туристичний збір не стягується.

Туристичний збір не входить у вартість путівки пансіонатів чи баз відпочинку. Туристи сплачують його окремо, маючи право на отримання документів про сплату.