Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ «Брудна білизна» Мелітополя

«Брудна білизна» Мелітополя

Місцева влада визнала, що у мелітопольській лікарні таки був випадок, коли після прання у приватній пральні постільну білизну повернули з вошами. Але, виявляється, винними у цьому були медики, а не підприємець. Деталі цієї історії – у нашому сюжеті

 

Нагадаємо, як стало відомо журналістам, наприкінці січня у міську лікарню №1 з приватної пральні, що завдяки попереднім рішенням міських чиновників витягнула щасливий квиток і зараз обслуговує усі медичні заклади Мелітополя, доставили партію білизни. Але коли персонал розгорнув нібито чисту постіль, він був шокований -  у наволочках та простирадлах стрибали живі воші. Медичні працівники припускали, що приватний підприємець лише пере постільну білизну, а  знезараження і прожарювання не проводить. Між тим, тоді наші колеги гарячими слідами додзвонилися до керівника управління охорони здоров’я Лариси Саприкіної аби отримати її коментар, але головний медик зробила вигляд, що чує про таке вперше. І ось на своєму останньому брифінгу заступник мера Іван Федоров підтвердив цей факт, поставивши таким чином Ларису Саприкіну, що нібито нічого не знала, у досить незручне становище.   Цікаво, що один з керівників міста назвав винними у всьому саме медичних працівників.

Отже, ліквідувавши пральні при медичних закладах, чиновники, тим не менш, зобов’язали лікарні дезінфікувати свою постільну білизну перед тим, як здавати її у приватну пральну, яка, на хвилиночку, отримує за свою роботу бюджетні гроші. Але ця ж бізнес-структура обслуговує і дитячі садки, де теж може бути заражена білизна. Виходить, і дитсадки повинні обробляти свою постіль перед тим, як її заберуть на прання.

І ще одне -  за нормативами, приватна пральна, що спеціалізовано займається таким бізнесом, повинна мати виробничі пральні машини, які перуть бавовняну і льняну білизну за температури 95 градусів,  а не звичайні побутові машини-автомати.  До того ж у пральні повинна бути функція  сушки і прасування білизни, що виконується на розігрітій поверхні до 160-170 градусів. Все це могло б знешкодити вошей навіть без обов’язкового дезінфікування  білизни, але цього чомусь не сталося. Чому?